30.07.2017 17:00 CET
1 : 0
(0:0)

Slovan Liberec - Fastav Zlín 1:0

Porážkou 0:1 vstoupil do nové sezony pohárový účastník ze Zlína. Ševci prohráli na půdě Slovanu Liberec po jediné brance Matěje Pulkraba šest minut před koncem.

Výsledek je pro Fastav určitě velkým zklamáním. Tým se především na Evropskou ligu hodně posílil a z Liberce chtěl minimálně bod. Vše z pohledu hostí hodně zkomplikovala 26.minuta a brzké vyloučení Traorého, které pochopitelně vývoj zápasu výrazně ovlivnilo.

Zlín se poprvé uvedl ve 3.minutě, ovšem ráně Diopa mnohé scházelo a jen o několik minut později z úhlu přestřelil Ekpai, který v minulé sezoně působil právě v Liberci. Domácí poprvé zahrozili až ve 23.minutě prostřednictvím dalekonosné rány Ševčíka. Klíčový moment utkání nastal o tři minuty později, Traoré zbytečně ostře zajel do Folprechta a sudí Hrubeš po chvílce váhání vytáhl žlutou kartu. Pro Traorého už ale byla druhá, takže hostující fotbalista musel předčasně do sprch. Vyloučení pochopitelně vývoj utkání zásadně poznamenalo, i když Zlín dokázal být i v deseti hodně nebezpečný. Před koncem prvního poločasu byl dvakrát ve velké šanci Ekpai a jednou z toho byla dokonce branka, která však kvůli ofsajdu neplatila.

Po změně stran už byla hra Slovanu přeci jenom o poznání lepší a Ševce dostávala do uzkých. Dokonce i Liberec vstřelil gól z ofsajdu, jmenovitě Pulkrab, ale průběžné skóre bylo ještě dlouho bezbrankové. Další nepříjemnost postihla Zlín v 72.minutě, kdy se zranil zkušený Petr Jiráček. To už Slovan jasně převzal iniciativu a Fastav se jen bránil. V 81.minutě ještě zachránila hosty branková konstrukce, kterou napálil Kerbr, ale o tři minuty později už Liberec vedl 1:0. Milan Kerbr vypálil, Dostál pouze vyrazil a dorážející Matěj Pulkrab poslal Liberec do vedení! Hosté se v oslabení na vyrovnání nezmohli a z Liberce odjíždějí s nepořízenou.