Slavia Praha   -   Zbrojovka Brno

2 : 0 (1:0)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 1.20 - 7.32 - 17.10

Slavia Praha - Zbrojovka Brno 2:0

Slavisté v 9. kole první ligy doma zdolali Brno 2:0 a prodloužili svou rekordní šňůru bez porážky na 35 zápasů nejvyšší soutěže. Zůstali tak na třetí příčce tabulky o bod za druhou Olomoucí a osm bodů za vedoucí Plzní. Velký tlak zužitkoval dvěma góly Tomáš Necid, který se v české lize trefil poprvé od května 2014. Slavia vyhrála doma v nejvyšší soutěži pošesté za sebou bez inkasovaného gólu.

Brno se potýkalo s problémy se skládáním defenzivy, vypadli zranění Pavlík, Jablonský a potrestaný brankář Melichárek. Trenérské duo Přerost, Dostálek tak nasadilo na pravý kraj obrany Portugalce Gomese, který přišel tento týden z tamní druhé ligy. V brance poprvé od začátku nastoupil Halouska.

A právě mladý gólman byl od začátku hlavní postavou brněnského týmu. Slavia měla velkou převahu, ale nedařilo se jí Halousku překonat. Hned v úvodu si brněnský brankář poradil se střelou Hušbauera a následnou hlavičkou Altintopa. Deli zase hlavou trefil pouze břevno a neuspěl ani Necid.

V osmé minutě už sice Slavia míč do branky dostala, ale gól navrátilce do sestavy po zranění Dannyho neplatil kvůli ofsajdu. Krátce poté napálil tyč Hušbauer.

A Halouska zářil dál, když zlikvidoval pokus Altintopa, Deliho hlavičku pod břevno a na brankové čáře zasáhl i proti Jugasovi. Ve 44. minutě už ale inkasoval. Hušbauer poslal z levé strany centr, na přední tyči si ho našel Necid, a i když mu obránce visel na zádech, umístil hlavou míč do branky.

I ve druhé půli se hrálo převážně na hostující polovině, ale Altintop, Sýkora, Danny ani Van Buren nedokázali přidal druhou branku. Až v 75. minutě Van Buren nacentroval na zadní tyč, kde Necid zblízka podruhé dostal míč do sítě. Dva góly v ligovém utkání dal naposledy v říjnu 2015 za Bursaspor, od té doby se mu to povedlo jen třikrát v poháru.
#
Doufám, že se kluci hecnou, usměje se na nás i trochu štěstíčka a budeme odcházet bez ostudy a s hlavou vztyčenou. Prohra 2-3:0 by byla super
20:12 HET liga - výsledky
Dnešní výsledky české nejvyšší soutěže: Olomouc - Ostrava 1:0 (71. Plšek), Bohemians 1905 - Jihlava 1:1 (60. Mašek - 79. Mara), Slovácko - Dukla 2:0 (39. a 45. z penalty Havlík), Mladá Boleslav - Zlín 0:1 (67. Vukadinovič).
19:15 Zlámal zlomil branku, zápas byl přerušen
Utkání 25. kola HET ligy mezi Mladou Boleslaví a Zlínem bylo ve 28. minutě za stavu 0:0 kuriózně přerušeno kvůli poškozené brance. Po její výměně se zhruba za čtvrt hodiny začalo opět hrát. Tyčku branky vychýlil z její osy zlínský brankář Zdeněk Zlámal při zákroku proti střele Petra Mareše. Branka musela být odnesena a vyměněna za náhradní. Rozhodčí Ondřej Lerch nastavil první poločas o 14 minut. (ČTK)
18:29 Byli jsme motivováni tiskem, řekl Onofrej
Olomouc zvládla souboj nováčků s Ostravou a posunula se na průběžnou třetí pozici. "Byli jsme namotivováni některými články v tisku. I když jsme uhráli bod v Jablonci, byli jsme kritizováni. Proto jsme chtěli dokázat, že máme kvalitu a jsme rádi, že se nám to podařilo. Prvních 35 minut bylo z naší strany velmi kvalitních. Hráli jsme to, co jsme chtěli, a byla jen škoda, že jsme nedokázali skórovat. Pak se Baník více tlačil dopředu a měl tam nějaké situace, ale myslím, že s naším potenciálem a mužstvem jsme nemohli čekat, že Baník přehrajeme o dvě třídy. Vítězství je důležitější tím spíše, že několik hráčů mělo v týdnu zdravotní problémy," řekl po utkání olomoucký asistent trenéra Ladislav Onofrej. (ČTK)
20.04. HET liga - výsledek
Výsledek dnešního utkání české ligy: Sparta - Jablonec 2:0 (32. Stanciu, 61. V. Kadlec).
Pondělí 14. května:
18:00 Dukla - Slavia (O2 TV Sport). (ČTK)
19.04. Olomoučtí policisté jsou v pohotovosti
Stovky policistů v ulicích, psovodi i strážci zákona na koních budou dohlížet na fanoušky domácí Sigmy Olomouc a Baníku Ostrava, kteří se sejdou při utkání 23. kola fotbalové ligy v sobotu na Andrově stadionu. Policisté označili utkání za rizikové a kvůli předpokládaným incidentům mobilizují všechny síly. Posílí je i kolegové z okolních krajů. Očekává se příjezd až 2000 fanoušků Baníku. (ČTK)
18.04. Program 27. kola první ligy
Program 27. kola první ligy:
Pátek 4. května:
19:15 Sparta - Zlín (ČT Sport).
Sobota 5. května:
16:00 Karviná - Dukla, Mladá Boleslav - Ostrava, Liberec - Jihlava, Brno - Jablonec,
16:15 Olomouc - Bohemians 1905 (ČT Sport),
17:00 Slovácko - Teplice,
18:30 Slavia - Plzeň (O2 TV Sport). (ČTK)
17.04. Před 30 lety zemřel Antonín Puč
Útočník Antonín Puč, který zemřel 18. dubna 1988 necelý měsíc před 81. narozeninami, patřil k největším oporám meziválečné Slavie i československého národního týmu. Vyhlášený kanonýr vstřelil gól ve finále mistrovství světa 1934 v Itálii, dlouhá léta byl historicky nejlepším reprezentačním kanonýrem, v lize překonal jako druhý hranici sta branek a ve slávistickém dresu získal hráč s neomylnou levačkou osm titulů. (ČTK)
16.04. Gól Baníku měl platit, Brnu upřeli penaltu
Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR odhalila ve víkendových zápasech 24. kola první ligy tři chyby sudích. V utkání mezi Slováckem a Brnem chyboval hlavní rozhodčí Petr Ardeleanu, když ve 33. minutě neodpískal pokutový kop pro hosty za faul na Konstantina Bazeljuka. Slovácko po gólu ve druhé půli vyhrálo 1:0 a Brno kleslo na poslední místo tabulky. Chyby se dopustil také v utkání Slavie s Karvinou asistent Martin Wilczek, který v 87. minutě nesignalizoval těsný ofsajd Tomáše Wágnera. Karvinský útočník toho využil a snížil na konečných 2:3 pro Slavii. V duelu Ostravy s Bohemians Praha 1905 chyboval asistent Stanislav Pochylý. Ve 45. minutě nepostřehl, že se střela domácího Roberta Hrubého odrazila od břevna za brankovou čáru a teprve pak míč vyskočil ven. Baník i tak vyhrál 2:0. (ČTK)
15.04. Vrba: Ukázali jsme obrovský chakarter
Plzeň prohrávala se Spartou už 0:2, nakonec ale dokázala utkání srovnat a zapsala si cenný bod. "Prvních 20 minut byla naše hra špatná, dalších 70 minut byla dobrá. Se Spartou otáčet výsledek 0:2 není vůbec žádná jednoduchá věc, takže myslím, že jsme ukázali obrovský charakter. Doufám, že to byl možná ten moment, který nás nakopne do dalších zápasů. Tohle by nám mohlo strašně pomoct. To, že jsme dokázali aspoň vyrovnat, budeme brát jako pozitivní. Příchod Zemana nás hodně zvednul a on byl ten, který přispěl k tomu, že hra začala být víc kombinační a měli jsme víc mezihru. Nevím, jestli ten náskok je dostatečný, to se uvidí po 30. kole. Náskok se neustále zmenšuje, ale dnes může v lize ztratit kdokoliv s kýmkoliv. Jediná Slavia v tomhle kole vyhrála, zbytek týmů nahoře ztratil. Liga bude až do 30. kola zajímavá. Myslím, že koncentrace v tomhle týdnu byla výrazně lepší než v minulosti. Možná i naši hráči si začínají uvědomovat, že jsme možná prohospodařili část jara a teď jde do tuhého," zhodnotil utkání kouč Pavel Vrba. (ČTK)