12.08.2017 16:00 CET
5 : 2
(4:2)

1. FC Slovácko - Baník Ostrava 5:2

Sedm branek v Uherském Hradišti? Ano. Domácí po dvou kolech konečně vyhráli a dosud neporažený Baník smetli 5:2. Slovácko si výhru zasloužilo, ale nutno podotknout, že Baník ji svými hrubkami domácím doslova vnutil. Dvě branky vstřelil Marek Havlík, za Ostravu se prosadil ikonický Baroš.

Diváci v Uherském Hradišti čekali na úvodní branku jen šest minut, pak totiž vyrobil obrovskou hrubku ostravský obránce Sus a i když Vašek Havlíka vychytal, na dorážku Tomáše Zajíce už byl krátký. Baník vůbec neodstartoval dobře, protože za dalších pět minut už domácí vedli 2:0. Golman Vašek přitom opět dělal co mohl, samostatný postup Navrátila zneškodnil, ale střelu Vlastimila Daníčka přesně k tyči už nikoliv. Ostravská bída vyvrcholila ve 23.minutě a tentokrát v ní zanechal výrazný podpis i brankář Vašek. Jeho špatnou rozehrávku vystihl Daníček a Marek Havlík měl snadnou úlohu.

Na tříbrankové manko však Kučerovi svěřenci zareagovali kontaktní brankou. Po centru Stány se prosadil hlavou Martin Šindelář. A tím divoký první poločas zdaleka nekončil. Ve 35.minutě fauloval Divíšek Milana Baroše a sám postižený proměnil pokutový kop! Slovácko tak rázem vedlo o jedinou branku. Ani to netrvalo dlouho, těsně před odchodem do šaten odcentroval Divíšek a Hofmann hlavou zajistil dvougólový náskok.

První poločas diváky hodně navnadil, nicméně ve druhém dějství už počet branek výrazně poklesl. Neznamená to však, že by nebyly žádné šance. Na rozdíl jediné branky mohl opět snížit Baroš, ale Heča ho skvěle vychytal. Na druhé straně zase spálil tutovku Zajíc.

Před koncem zápasu odmítl snížení De Azevedo a to byl jeden z klíčových okamžiků, protože v nastavení Slovácko trestalo a definitivně soupeři odskočilo opět na rozdíl tří branek. Výtečnou práci odvedl Filip Kubala, jenž připravil gólovku pro Marka Havlíka. Slovácko konečně zvítězilo, když doma přestřílelo Baník divokým výsledkem 5:2.