1. FC Slovácko   -   Baník Ostrava

5 : 2 (4:2)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 2.35 - 3.35 - 3.25

1. FC Slovácko - Baník Ostrava 5:2

Sedm branek v Uherském Hradišti? Ano. Domácí po dvou kolech konečně vyhráli a dosud neporažený Baník smetli 5:2. Slovácko si výhru zasloužilo, ale nutno podotknout, že Baník ji svými hrubkami domácím doslova vnutil. Dvě branky vstřelil Marek Havlík, za Ostravu se prosadil ikonický Baroš.

Diváci v Uherském Hradišti čekali na úvodní branku jen šest minut, pak totiž vyrobil obrovskou hrubku ostravský obránce Sus a i když Vašek Havlíka vychytal, na dorážku Tomáše Zajíce už byl krátký. Baník vůbec neodstartoval dobře, protože za dalších pět minut už domácí vedli 2:0. Golman Vašek přitom opět dělal co mohl, samostatný postup Navrátila zneškodnil, ale střelu Vlastimila Daníčka přesně k tyči už nikoliv. Ostravská bída vyvrcholila ve 23.minutě a tentokrát v ní zanechal výrazný podpis i brankář Vašek. Jeho špatnou rozehrávku vystihl Daníček a Marek Havlík měl snadnou úlohu.

Na tříbrankové manko však Kučerovi svěřenci zareagovali kontaktní brankou. Po centru Stány se prosadil hlavou Martin Šindelář. A tím divoký první poločas zdaleka nekončil. Ve 35.minutě fauloval Divíšek Milana Baroše a sám postižený proměnil pokutový kop! Slovácko tak rázem vedlo o jedinou branku. Ani to netrvalo dlouho, těsně před odchodem do šaten odcentroval Divíšek a Hofmann hlavou zajistil dvougólový náskok.

První poločas diváky hodně navnadil, nicméně ve druhém dějství už počet branek výrazně poklesl. Neznamená to však, že by nebyly žádné šance. Na rozdíl jediné branky mohl opět snížit Baroš, ale Heča ho skvěle vychytal. Na druhé straně zase spálil tutovku Zajíc.

Před koncem zápasu odmítl snížení De Azevedo a to byl jeden z klíčových okamžiků, protože v nastavení Slovácko trestalo a definitivně soupeři odskočilo opět na rozdíl tří branek. Výtečnou práci odvedl Filip Kubala, jenž připravil gólovku pro Marka Havlíka. Slovácko konečně zvítězilo, když doma přestřílelo Baník divokým výsledkem 5:2.
#
0:2, Baník je rozjetý a v euforii. Levý Slovácko poskládal, jak ligové mužstvo před 15 lety a v dnešním fotbale budou rádi, jak se letos udrží!
#
Musím přiznat, že jsem byl výkonem Slovácka hlavně v prvních 20. minutách přímo šokován! Tak se uvidí jestli to nebyl jen hec proti Baníku a světlá vyjímka. Beztak zas rozdáte body pražákům, jak to máte ve zvyku a honit to budete s moravskými kluby.
kecipep
14.08.2017 09:29
#
No to se podívej na kousek kteréhokoli jiného zápasu Slovácka. Po herní stránce jsme na tom nejlépe od dob Jarolíma. Habanec něco dobrého začal a Levý to o 3 další levely povýšil ;-)
Pokud bude Zajíc dál střílet, tak jsme v klidu
Marbo
13.08.2017 12:06
#
No došlo na má slova - obranu máme tragickou. Z fotbalu jsem moc neměl, atmosféra však parádní. Jen škoda závěrečné demence pořadatelů s podporou PČR.
Šovkovskij
14.08.2017 19:59
#
Takže když se demoluje stadion, tak je to v pořádku? Ba naopak, securitka i policie měla zasáhnout daleko dříve!
Marbo
14.08.2017 22:51
#
zmého pohledu jsem si všiml až zákroku securitu/pčr ( byl jsem z pohledu vašeho kotle úplně vpravo)...
23.10. Zlín utrpěl druhou nejtěžší domácí porážku
Svou druhou nejtěžší porážku před domácím publikem v rámci samostatné české soutěže včera utrpěl Fastav Zlín, když 1:5 podlehl Mladé Boleslavi. Jeho nejhorší zkušeností dál zůstává výbuch se Žižkovem z roku 1994 (0:5). (twitter.com/fotbal_cs)
23.10. Koné získal FIFA cenu fair play
Česká nejvyšší soutěž má svého oceněného zástupce na dnešním londýnském galavečeru FIFA. Francis Koné obdržel cenu fair play za to, že letos v utkání Bohemians 1905 se Slováckem vytáhl brankáři Berkovcovi zapadlý jazyk. (fifa.com)
23.10. Šumulikoski, Hlinka a Tetour se čtvrtou žlutou
Trojice hráčů dostala v uplynulém 11. kole první fotbalové ligy čtvrtou žlutou kartu v sezoně, která znamená absenci v příštím zápase. Další utkání nejvyšší soutěže budou muset vynechat Veliče Šumulikoski ze Slovácka, ostravský Marek Hlinka a Daniel Tetour z Dukly Praha. V uplynulém kole dostal červenou kartu jen olomoucký David Houska a počet vyloučených hráčů v ročníku stoupl na sedmnáct. Sudí rozdali 36 žlutých karet, což je v součtu s předchozími zápasy ligové sezony 341 napomenutí. (ČTK)
22.10. Páník: Začátek jsme měli výborný
Zlín nezvládl utkání s Mladou Boleslaví a po vysoké porážce zůstává uprostřed nabitého pelotonu. "Propadli jsme v komunikaci, souhře, spolupráci stoperů s brankářem. Začátek jsme měli výborný. Mužstvo jsme měli do první půle laděno útočně, hra dopředu se nám dařila. Ale dostali jsme tři góly. Přitom jsme rychle získali náskok. Měli jsme další situace na vstřelení druhého gólu, kterým bychom soupeři utekli. Utkání jsme si prohráli za sedm minut. Dostali jsme zadarmo první gól po nákopu do trestného území. Inkasovaná branka nám nepomohla a rychle jsme dostali další dvě. Problém byl v obranné činnosti mužstva, kde byl jedinou výjimkou Holzer. Těžko jsme se už dostávali do hry. Jeden hráč nám dal tři góly, protože ho stopeři neuhlídali. To je fotbal, dnes jsme si to vyžrali," řekl po utkání zlínský kouč Bohumil Páník. (ČTK)
22.10. Nebyli jsme ve své kůži, řekl Šilhavý
Slavia na domácí půdě nestačila na Liberec a na poli české nejvyšší soutěže prohrála po dlouhých 36 utkáních. "Samozřejmě jednou jsme prohrát museli, ale že to bude dnes, to jsem si nemyslel, aniž bych chtěl snižovat kvality Liberce. Věřil jsem, že v tomhle období jsme schopni doma porazit kohokoliv. Nicméně dneska se to nepovedlo, nebyli jsme ve své kůži. Nic se nám nevedlo, hovořím hlavně o šancích, které jsme měli. Nakonec jsme v prvním poločase pustili vlastní chybou soupeře do šance a hned nás potrestal. I když jsme první poločas nehráli dobře, měli jsme spoustu šancí, s kterými jsme měli naložit lépe. Do druhé půle jsme vstoupili dobře, měli jsme šance, ale nesrovnali jsme. Pak jsme tlačili, soupeř šel do brejku a dostal se do vedení 2:0. Pak už to bylo těžké. I když jsme to zkorigovali, už nebyl čas přidat ještě jednu branku. Musíme to vzít a koukat se dopředu. Těch 11 bodů je hodně. Nechci říkat, že je to hotové, ale Plzeň je v laufu, má kvalitní tým a těžko se to bude dohánět. Pokud je naděje, umírá poslední. Uvidíme za dvě kola, až budeme hrát tam, to nám určitě hodně napoví," zhodnotil kouč Jaroslav Šilhavý. (ČTK)
22.10. Slavia utrpěla porážku po 36 zápasech
Slavisté prohráli v 11. ligovém kole s Libercem 1:2. Skončila tak rekordní série červenobílých bez porážky v nejvyšší soutěži, která se zastavila na 36 zápasech. Slovan poslal v Edenu do vedení ve 35. minutě Roman Potočný a pojistku přidal v 73. minutě z penalty Miloš Bosančič. V nastavení už jen snížil Tomáš Necid. Slavia ztrácí z druhého místa na vedoucí Plzeň už jedenáct bodů a výrazně se jí vzdaluje obhajoba titulu. (ČTK)
22.10. HET liga - výsledky
Výsledky dnešních utkání české ligy: Plzeň - Brno 3:0 (30. Krmenčík, 42. Hořava, 45. Kopic), Slavia - Liberec 1:2 (90+5. Necid - 35. Potočný, 72. z penalty Bosančić), Zlín - Mladá Boleslav 1:5 (3. Ekpai - 25. Přikryl, 28. Chaluš, 33., 77. a 90. Mebrahtu).
22.10. Klucký: Dostali jsme studenou sprchu
Jablonec ve včerejším ligovém klání nestačil na pražskou Spartu, která se tak posunula o bod před severočeský celek. "Do zápasu jsme šli s tím, že nenecháme Spartu hrát, že na ni nalezeme. Ale když dostanete hned ve třetí minutě branku, je to studená sprcha. A když v 16. minutě další, s mužstvem to otřese. I když si nemyslím, že z naší strany byla hra vyloženě špatná. Potřebovali jsme dát kontaktní gól, abychom dostali Spartu pod tlak. Měli jsme velkou příležitost, kdy Doležal netrefil prázdnou bránu. Začátek druhé půle nebyl špatný. Další šanci na zkorigování jsme měli, když jsme šli tři na jednoho a Trávník to vyřešil nejhůř, jak mohl. Přitom mu tam nabíhali Tecl a Mihálik. On si to musí uvědomit, musíme mu to ukázat, ale fotbalový život jde dál. V závěru jsme chtěli zkusit dlouhé míče na Kouřila, ale dostali jsme třetí branku po špatné malé domů. Sparta vyhrála zcela zaslouženě. Dělali jsme chyby vzadu a to se nám v předchozích zápasech nestávalo. Je škoda, že jsme se Spartou nehráli před měsícem. Už doma s Plzní hrála druhou půli velmi dobře. Hra Sparty se zvedla, ale my jsme jí k tomu dneska hodně pomohli," řekl po zápase Zdeněk Klucký. (ČTK)
21.10. Šural připomněl Lokvence
Sparta se raduje z vysokého vítězství na půdě Jablonce, když se o všechny tři branky postaral Josef Šural. Je tak prvním hráčem Sparty, kterému se něco takového na hřišti soupeře povedlo od Lokvencova hattricku v Českých Budějovicích z března 2000. (twitter.com/fotbal_cs)
21.10. HET liga - výsledky
Sobotní výsledky české nejvyšší soutěže: Teplice - Karviná 1:0 (87. Vaněček), Jablonec - Sparta 0:3 (3., 6. a 83. Šural)