1 : 0
(0:0)
Eden Aréna, Praha

Slavia Praha - Viktoria Plzeň 1:0

Neporazitelnost Slavie pod trenérem Šilhavým nebere konce a to ani po šlágru kola s Plzní. Sešívaní duel o první místo v tabulce zvládli lépe, zvítězili 1:0 a míří za titulem. Gejzír radosti v Edenu odstartoval dvě minuty před koncem, po úspěšné hlavičce Michala Frydrycha.

Byl to dlouhoočekávaný šlágr, který měl napovědět, jak na tom vlastě Slavia je. První poločas ale příliš nebavil. Zajímavá šance sice byla k vidění už v 6.minutě, kdy se před Kozáčikem objevil osamocený Flo, ale brankář Viktorie byl rychle z branky a se situací si poradil. Na druhé straně zkoušel střelecké štěstí Hořava, ale nebezpečí pro Pavlenku to neznamenalo. Po hříchu to byly jedny z mála vzrušivých momentů, jinak to byl především tuhý boj o střed hřiště.

Diváky ještě zvedlo ze sedadel plzeňské nedorozumění, mezi brankářem Kozáčikem a obráncem Hubníkem, po kterém se řítil do dobré možnosti Škoda, jenomže balón do branky nenasměroval.

Opravdu velké šance přicházely až po změně stran a to ze slávistické strany. Hned z kraje poločasu si udělal prostor Škoda, když se vyhnul i Kozáčikovi, ale branku netrefil. Jen o minutu později promáchl z jasné pozice Simon Deli a to mohlo Sešívané mrzet. Viktorka tolik nebezpečná nebyla, střelecké pokusy si sice připsal Petržela, ale na druhé straně hlavičkující Frydrych byl mnohem nebezpečnější.

V 71.minutě došlo k zásadnímu momentu celého utkání. Obránce Řezník zatahal za záchranou brzdu a sudí Příhoda ho po druhé žluté kartě vyloučil. Slavii se nabídla přesilovka a navíc už před tím trenér Šilhavý poslal na plac druhého útočníka Murise Mešanoviče. Závěrečná dvacetiminutovka se ale hodně kouskovala a sudí Příhoda rozdal od Řezníkovo vyloučení dalí tři žluté karty.

Závěrečných sedm minut Slavia utahovala šrouby a Plzeň byla pod velkým tlakem. Po Sýkorově centru se domácí dožadovali pokutového kopu za hraní rukou, Příhoda však nepískal. Vzápětí promáchl před Kozáčikem Škoda a Mešanovič poslal balón vedle! O chvíli později musel vyškrábnout hlavičku spoluhráče Hejdy Kozáčik a z následujcího rohu už Slavia konečně vstřelila gól. Centrovaný balón doplachtil až na zadní tyč k Frydrychovi a Eden vybouchl radostí. Viktorka si gól koledovala, ale nyní ve zbytku zápasu musela i v oslabení zabrat. Vyrovnat se jí nepodařilo, takže blíže k titulu má již Slavia.

Autor: Ondřej Linhart