1 : 1
(0:0)
Eden Aréna, Praha

Slavia Praha - Sparta Praha 1:1

Sparta potvrdila klišé, že derby nemívá favorita a v Edenu sahala po vítězství. Oplatit Slavii porážku z prvního utkání se nepodařilo, na branku Václava Kadlece devět minut před koncem odpověděl z pokutového kopu Milan Škoda. Konečná remíza 1:1 je však pro oba celky ztrátou a těžit z ní může zejména Viktoria Plzeň.

Důležitost 287. derby pražských S byla pro oba celky nesmírně velká. Slavisté věděli, že se v případě výhry posunou do čela a Sparta si zase byla moc dobře vědoma, že v případě porážky ztratí šance na titul a také na druhé místo, zajišťující předkolo Ligy mistrů.

S mnohem větší chutí však vstoupila do zápasu Sparta. Slavii v úvodu přehrávala, ale Pavlenka i tak mnoho starostí neměl. A když už, tak Lafata střílel vedle a Mareček z jasné pozice netrefil balón. Na druhé straně zase jenom líznul Barákův centr Škoda a vůbec jedinou střelu na branku v prvním poločase vyslal Zmrhal, Koubka ale vůbec nevystrašil. První poločas ostře sledovaného utkání tak vlastně moc zajímavých okamžiků nepřinesl. Vyprodaný Eden se samozřejmě dočkal snad už tradiční pyrotechniky, nicméně utkání se nepřerušovalo.

Ani ve druhém poločase se obraz hry nezměnil. Slavia sice více srovnala hru, ale do stoprocentních příležitostí se nedostávala. Po Barákově průvanu to skoro vypadalo na vlastní gól Váchy, ale zahrával se "jen" rohový kop. V 77. minutě se do zatím největší šance dostal Václav Kadlec, přetažený centr na zadní tyč nedokázal zpracovat, a tak se stále hrálo 0:0.

Více než 19 tisíc diváků se první branky dočkalo až devět minut před koncem. Konatého střílený centr do šestnáctky se dostal až k Václavu Kadlecovi, který překonal Pavlenku. Následovala erupce sparťanské radosti, ale do konce stále zbývalo několik minut. Každopádně první slávistická porážka pod Jaroslavem Šilhavým se výrazně přiblížila a navíc Sešívaným to směrem dopředu dál nešlo. Až v 90. minutě vzal vše na svá bedra střídající Ruslan Mingazov. Vlétl do šestnáctky a na Karavajevovi si šikovně vynutil pokutový kop. Milan Škoda hru nervů zvládl a penaltu proměnil, čímž zařídil konečný výsledek 1:1.

Autor: Ondřej Linhart