0 : 2
(0:0)
Ďolíček, Praha

Ostrava konečně zabrala a vyhoupla se do klidnějších vod

Ostravský Baník na jaře konečně dokázal naplno bodovat a po vítězství na hřišti Bohemians 1905 se posunul do klidného středu tabulky. "Klokani" prohráli osmé z poslední třinácti utkání.

Utkání měla výrazně ovlivnit sedmá minuta, kdy musel nuceně ze hřiště odstoupit zraněný kapitán Baníku Milan Baroš, jehož místo zaujal Francis Narh. To se však nepotvrdilo. Dlouho se hrálo bez výraznějších šancí na obou stranách, když už se Mikuš chystal k hlavičce, byl u míče jako první Pavlenka. Po půlhodině hry jen těsně vedle hlavičkoval po Narhově centru Frydrych.

Ghanský útočník byl aktivní i po obrátce. Jeho další střelecký pokus však mezi tři tyče nezamířil. Narh se nakonec přece jen dočkal, když z bezprostřední blízkosti usměrnil centr Kukece - 0:1.

Za pár minut bylo prakticky rozhodnuto. Frydrych se dostal k odraženému míči a hlavou upravil na průběžných 0:2 pro Baník. Poslední možnost měl opět aktivní Narh, ale skóre už se neměnilo.

Autor: Jiří Vojík / fotbal.idnes.cz