29.07.2013 18:00 CET
5 : 1
(1:1)

Zbrojovka Brno - Bohemians 1905 5:1

V horkém letním podvečeru ještě před příchodem bouřky stihli dohrát druhé kolo nejvyšší soutěže v Brně. Mračna se nakonec nad Brnem stáhla, ale nikoliv nad Zbrojovkou, která dobrý výsledek z prvního kola potvrdila. Zato ve Vršovicích se možná strhne pořádná bouřka.

Jednou z otázek, na které mělo utkání odpovědět, se týkala střelecké potence obou týmů. V prvním kole totiž Brno i Bohemians vyšli střelecky naprázdno. Hned v úvodu utkání na toto téma odpověděli hosté. Diváci se v Králově Poli ještě ani nestačili pořádně usadit a už museli přihlížet vedoucí brance Klokanů. Kolářův křížný centr zakončil již v šesté minutě přesně obránce Kalina, a domácí brankář Hladký tak přišel o své druhé čisté konto sezóny - 0:1.

I nadále byli při chuti trochu překvapivě hosté z Vršovic, zatímco domácím, jako by se v letním dusnu ještě nestihl rozjet motor. První nesmělé pokusy zaznamenali až po necelé čtvrthodině hry. Ovšem hned na to se přeci jen radovali z vyrovnání. Aktivní Traoré se dočkal svého prvního zásahu v nejvyšší soutěži, když uklidil do sítě Zavadilovu nabídku, a tím rozjásal poprvé domácí tribuny - vyrovnáno 1:1.

Hra měla v tuto chvíli strhující spád a šance se střídali na obou stranách. Blízko k vedoucí trefě byli za hosty Jindřišek, za domácí pak v krátkém sledu Markovič, Traoré či Kaščák. Do přestávky však již žádný z nadějných pokusů skórem nezacloumal.

Také do druhého poločasu vstoupili aktivně hosté, ovšem jak ukázaly další minuty, byla to jejich labutí píseň a spíše potvrzení předsezónních prognóz, že se nováček v nejvyšší soutěži neudrží. Byl to totiž brněnský Markovič, kdo převážil misky vah na stranu jednoho z týmů. Perfektní akci domácích vyšperkoval ránou pod břevno a stejně jako Traóre, i on se radoval z první vstřelené branky za Brno - 2:1.

A ze strany domácích to ještě zdaleka nebylo vše. Jen o pár minu později totiž fauloval Šmíd Markoviče a brněnský špílmachr Zavadil zkušeně proměnil pokutový kop - 3:1.

Hosté se dostali do útlumu a proti takticky dobře hrajícímu Brnu si s přibývajícím časem nevědělo rady. Logicky tak padl další gól do jejich sítě. Jeden z mužů utkání, David Pašek, ukončil závar před Havránkovou bránou zvýšením na 4:1.

Odevzdaně hrající Bohemians nakonec utrpěli pětigólový příděl i v druhém kole. Vysoké vedení domácím pojistil svým druhým gólem v utkání Markovič - 5:1.

Autor: Martin Lavický / onlajny.com