21.09.2013 20:15 CET
0 : 0
(0:0)

Viktoria Plzeň - Dukla Praha 0:0

Pouze bezbrankovou remízu si připisují fotbalisté Viktorie Plzeň. Vrbovi svěřenci za devadesát minut nenašli recept na obranu Dukly a podruhé v řadě doma nedali gól. Zaváhání obhájce využila už v pátek pražská Sparta, která má nyní na čele čtyřbodový náskok.

Viktoriáni nastoupili bez kapitána Pavla Horvátha, kterého vedle Hořavy nahradil Pospíšil. Ex-olomoucká středová řada si vedla dobře a už po jedenácti minutách mohl rozvlnit síť právě debutující Pospíšil. Jeho rána ale orazítkovala jen tyč a následná dorážka Ďuriše zůstala nevyužita. Dukla hrála na západě Čech vyrovnanou partii, a také ona měla šance. Hlinka tváří v tvář Kozáčikovi neuspěl. V prvním poločase se hrál velmi dobrý fotbal, s další šancí přispěchal Wágner a Rada vytáhl perfektní zákrok. Brankář Dukly musel o chvíli později znovu zasahovat, tentokráte proti Limberského nepříjemné ráně.

Plzeň ne a ne překonat obranu soupeře, a tak mohla jít do vedení Dukla. Jenže to by musel Kalouda proměnit tutovku, opět skvěle zasáhl Kozáčik a zejména díky brankářům byl výsledek nerozhodný 0:0.

Po poločase začali aktivněji domácí, akci Pospíšila s Hořavou nedokázal pořádně zakončit druhý jmenovaný. Čas plynul jako voda a Plzeň se potřebovala hnát dopředu. Závěrečný tlak si vytvořila až v devadesáté minutě, ale žádnou stoprocentní gólovou šanci si nevytvořila. Dukla výborný výsledek udržela a do Prahy si veze velmi cenný bod. Viktoriáni tak po Manchesteru City opět doma nedali gól.

Autor: Ondřej Linhart