11.05.2014 16:45 CET
5 : 0
(2:0)

Sparta nadělila Olomouci bůra a potvrdila tím dominanci

Naprosto jasný zápas viděli diváci na Letné, kde domácí strana nadělila olomoucké Sigmě rovnou pět branek, čímž jen potvrdila zisk mistrovského titulu, který Spartě před týdnem dopřála Plzeň, jež pouze remizovala na hřišti Jablonce. Hanáci zůstávají na posledním fleku.

Samotnému utkání z hlediště přihlížel Pavel Nedvěd. Zrovna dvakrát strhující podívanou ale bývalý reprezentační kapitán neviděl: ACS sice mělo územní převahu, dlouho se však nemohlo dostat na dostřel olomoucké svatyně. Hned z první opravdu nebezpečné akce pak udeřilo a postaral se o to Holek, který po standardce nekompromisně dopravil mičudu do sítě - 1:0.

Ten samý hráč mohl přidat i další zásah, ovšem Zlámal jeho hlavičku za svá záda nepustil. Ještě do pauzy však předvedl skvělou akci Hušbauer, jenž se nejdříve prodral do šestnáctky, kde sice byla jeho přihrávka zablokovaná, ovšem následně fantastickou střelou zvýšil na 2:0!

Jen tři minuty po změně stran úřadoval nejlepší ligový střelec znovu. Tentokráte si ukázkově zpracoval pas od Matějovského a posléze nechytatelnou bombou k tyči zavěsil - 3:0! Další ostrostřelec z domácích řad se však nenechal zahanbit a proti odevzdanému soupeři se rovněž prosadil, když těsně před uplynutím 60. minuty tečoval do sítě hlavičku Švejdíka - 4:0. Čtvrthodiny před koncem poté uzavřel skóre po rohu hlavičkující Kadeřábek - 5:0.

Autor: Jiří Vojík / fotbal.idnes.cz