28.10.2013 18:00 CET
1 : 1
(0:0)

Slovan vedení neudržel a rozešel se se Spartou remízou 1:1

Jeden ze šlágrů dvanáctého kola české nejvyšší soutěže nakonec vítěze nepřinesl. Liberec sice na domácí půdě držel těsný náskok, ovšem chvíli před koncem dokázala Sparta srovnat krok a na bodové dělbě už se poté nic nezměnilo.

Letenský celek podle očekávání na severu Čech narazil na pořádně silný odpor, Slovan rozhodně nedal lídrovi Gambrinus ligy nic zadarmo. Hned dvěma povedenými střelami z dálky se během úvodních minut prezentoval Fleišman, strážce hostující svatyně si však dokázal poradit. Jinak ale mnoho nebezpečných akcí během prvního dějství k vidění nebylo.

Tu největší pak měl Krejčí, jenž se za Spartu prosadil dvakrát z posledních tří zápasů, který se prosadil mezi dvěma strážci, ovšem poté zamířil jen do tyče liberecké branky! Domácí ekipa odpověděla až těsně před pauzou, kdy na standardku těsně nedosáhli Šural s Rabušicem.

Druhých čtyřicet pět minut už přítomným divákům nabídlo přeci jen zajímavější podívanou. Po chybě Kováče, jenž podklouzl, měl obrovskou možnost Hušbauer, ale pozorný Kovář jeho snahu za svá záda nepustil! Bývalý reprezentační obránce se následně nechal oklamat i Krejčím, ovšem agilní středopolař opět nedokázal překonat strážce domácí svatyně! Slovan mezitím kontroval ranou Huška, kterou však Vaclík zneškodnil. To už ale neplatilo o následném pokusu Fleišmana, jenž trochu netradičně pravou nohou poslal mičudu přízemní střelou do sítě - 1:0!

Tomáš Vaclík lovil balón z branky po úctyhodných 277 minutách, ale hned záhy si mohl tuto činnost zopakovat, jenže Šural po Rabušicově nabídce úspěch neslavil! ACS si s přibývajícím časem nevědělo rady a zřejmě i proti se více zaměřilo na dalekonosné pokusy - Dočkal ovšem na Kováře recept nenašel a Lafata z volného přímého kopu nemířil mezi tři tyče. Tři minuty před závěrečným hvizdem však ten samý hráč natáhl zpoza vápna a nechytatelně srovnal na 1:1.

Autor: Jiří Vojík / fotbal.idnes.cz