28.07.2013 20:15 CET
2 : 1
(0:1)

Slavia neudržela vedení a nakonec odjíždí z Liberce bez bodu

Užuž to vypadalo na pokračování úspěšné slávistické bilance na stadionu U Nisy, ovšem Slovan po obrátce zásluhou dvou gólů Michaela Rabušice duel překlopil na svou stranu a zůstává na kontakt s vedoucím duem.

Po dlouhých osmi a půl letech se mezi tři tyče sešívaného celku postavil ostřílený Radek Černý, který se před sezónou vrátil do Slavie z anglického QPR a díky zranění Kamila Čontofalského se hned ve druhém kole podíval na hřiště (jedničkou zůstává bývalý slovenský reprezentant). Pro 39letého veterána se jednalo o poklidný začátek, kdy ani na jedné straně nezahrozilo.

Na první nebezpečnou situaci jsme si museli počkat až do devatenácté minuty, kdy se na opačném konci hřiště z otočky položil do míče Juhar, ovšem Kovář si jeho přízemní ránu pohlídal. Krátce nato vyslal zpoza šestnáctky povedenou střelu Zmrhal, ale tvrdý projektil se o fous do prostoru ohraničeného třemi tyčemi přece jen nevešel. Následovala nezbytná přestávka na doplnění tekutin.

Obě defenzivní linie si počínaly naprosto spolehlivě, když už se potom schylovalo na poločasovou remízu, přišla rychlá kombinační akce SKS po ose Mičola - Nitrianský - Fenin - Nitrianský, který vrátil pod sebe na Kisela, jenž parádní střelou do šibenice zavěsil - 0:1!

Radost z vedoucí trefy však pražskému týmu po opětovném nástupu na trávník příliš dlouho nevydržela. Kušnír poslal do vápna nadýchaný centr, Černý vyběhl z branky, ovšem u kulatého nesmyslu byl jako první Rabušic, který následně dopravil mičudu na místo určení a srovnal na 1:1. To však nebylo z domácího pohledu zdaleka všechno - Delarge našel dalším centrem opět hlavu bývalého útočníka brněnské Zbrojovky, avšak ten pro tuto chvíli branku netrefil.

Do třetice už se ovšem "Rambo", jak se Rabušicovi přezdívá, podruhé radoval: Kušnír narýsoval před branku další přesný míč a urostlý kanonýr nechytatelnou hlavičkou jen potvrdil skvělou formu, jíž si do nového ročníku přenesl z konce uplynulé sezóny - 2:1! Možná už definitivní tečku za utkáním mohl vzápětí napsat nejaktivnější hráč na place Delarge, toho však zradilo zpracování míče a z nadějně vyhlížející příležitosti tak rázem nezahrozilo. Hosté reagovali příchodem Koreše (nahradil Juhara), čímž chtěl Michal Petrouš odpovědět na vyvedenou libereckou rošádu (Fleišman vystřídal Rybalku).

To se podařilo, byl to právě odchovanec jihočeského Písku, kdo měl po hodině hry velkou šanci na srovnání, ovšem z hranice penalty tři tyče nepochopitelně přestřelil! Tým zpod Ještědu se ve zbytku utkání zaměřil na rychlé kontry a po jednom z nich měl dobrou střeleckou pozici Delarge, ale z úhlu na Černého recept nenašel. Těsně před koncem poté odmítl vyrovnání po standardce Petrák!

Autor: Jiří Vojík