10.11.2013 19:00 CET
1 : 1
(1:1)

Sigma Olomouc - Sparta Praha 1:1

Vedoucí Sparta přišla o sérii vítězství a na Hané pouze remizovala se Sigmou 1:1. Ztráty Letenských využila už v sobotu Viktoria Plzeň vítězstvím nad Mladou Boleslaví. V Olomouci navštívilo utkání solidních 7588 diváků.

Diváci na Andrově stadionu nečekali na první branku dlouho. Po deseti minutách přesně přihrával Varadi, Doležal výborně zpracoval a z jasné pozice překonal Vaclíka - 1:0 pro Sigmu. Sparta na nic nečekala a svého soupeře začala mačkat. Šance hlavičkujícího Lafaty skončila mimo tyče a na druhé straně jen tak tak, že nevsítil druhý gól Doležal.

Lavičkovi svěřenci dokázali ještě v prvním poločase vyrovnat. Ve 39. minutě zaváhal Falta a záložník Hušbauer na hranici pokutového území vypálil přesně k tyči - 1:1.

Po změně stran utkání nabralo větší tempo. Branky sice nepadaly, ale šancí bylo výrazně více, a to na obou stranách. Nebezpečně pálil Varadi, jehož střelu ještě tečoval Ordoš, míč beztak skončil opět těsně vedle. Varadi byl i v další šanci, ale stejně jako Ordoš nedal.

Na tahu byla tentokráte Sparta. Hušbauer nechal vyniknout Zlámala a ten musel zasahovat i proti stejně nebezpečnému pokus Váchy. Pět minut před koncem ztroskotal i Bednář a utkání nakonec vítěze nepoznalo.