22.09.2013 19:00 CET
2 : 1
(1:0)

Koubkova slávistická mise odstartovala porážkou na hřišti Baumitu

Vleklou ligovou krizí procházející si Slavia nedokázala na hřišti Jablonce vybojovat ani bod, přestože po něm dlouho pokukovala, ovšem nakonec se musí díky pozdní trefě Víta Beneše spokojit s remízou.

Nový slávistický kormidelník Miroslav Koubek vrátil do základní sestavy slovenskou dvojici Matúš Čonka - Martin Juhar, ani to však hostující problémy s obrannou fází zdaleka nevyřešilo. Baumit udeřil hned z první nebezpečné akce: Novák výstavním centrem oslovil nevysokého Kopice, jenž hlavou zavěsil - 1:0! Pojistku mohl zanedlouho přidat Vošahlík, jenž se hnal tváří v tvář na Rakovana, ovšem z bezprostřední blízkosti na něho recept nenašel!

SKS mělo po celé první dějství méně ze hry, lacino ztrácelo míče a logicky se tak nemohlo dostávat k ohrožení soupeřovy branky - Slavia se k tomu za čtyřicet pět minut nedostala. Především defenzivu by pak mohl vylepšit Fernando Neves, jenž se o poločase ukázal vedle sportovního ředitele Miroslava Držmíška a jeho příchod do vršovického celku by mohl být na pořadu dne.

Druhá půle už byla ze strany hostů o něčem jiném. Červenobílý tým přidal a za pár chvil mohl srovnat krok Mičola, jenže z otočky vymezený prostor nenašel! Ten samý hráč se za pár minut pro změnu obsadil do role asistenta a Škutka už měl následně po jeho pasu hodně snadný úkol - 1:1. Michal Špit tak mohl opět zapomenout na jubilejní 100. čisté konto.

Posledních dvacet minut už však znovu patřilo severočeské družině. Konkrétně měl před sebou obrovskou možnost mladík Kubista, jeho střela z bezprostřední blízkosti ale na Rakovana nárok neměla! Tlak Jablonce pozvolna narůstal... Slovenský brankář musel nejdříve likvidovat hlavičku Beneše a vzápětí Kopic, rovněž hlavou, opřel kulatý nesmysl pouze do břevna slávistické branky! Už v nastavení však neustál hrdina předchozích minut souboj s Benešem, který tak mohl z blízka pro své barvy zajistit druhou domácí výhru v sezóně - 2:1!

Autor: Jiří Vojík / fotbal.idnes.cz