23.09.2012 16:00 CET
5 : 1
(2:0)

Zbrojovka Brno - Vysočina Jihlava 5:1

Brno doma nemělo žádné slitování s dalším nováčkem Jihlavou a zvítězilo vysoko 5:1. Švancara se Škodou si připsali po dvou brankách, pátou branku měl na svědomí Pernica. Jediný gólový úspěch Jihlavy měl na svědomí její nejlepší střelec Tecl.

Na stadionu Zbrojovky začaly padat branky hned v úvodu. V osmé minutě zužitkoval Zavadilův pas Švancara, který předčil obránce a obloučkem přehodil Jaromíra Blažka - 1:0 pro Brno. Celek z Vysočiny se sotva vzpamatoval a v tu ránu inkasoval podruhé. Lutonský odcentroval na hlavu Milana Škody a ten zvýšil už na 2:0 pro Zbrojovku Brno. Domácí útok dělal obraně Jihlavy velké problémy, ve 27. minutě pelášil Švancara opět sám na Blažka, ale míč si příliš předkopl a tím akce skončila. Jihlava se ze začátku prvního poločasu poučila a velmi brzy snížila na 2:1. Na vysoký centr si naskočil nejlepší ligový střelec Tecl a vrátil hosty do hry o bodový zisk. Bohužel pro Jihlavu jen na chvíli. Za tři minuty po jihlavské brance poslal míč do vápna Zavadil a Švancara svým druhým gólem zvýšil na 3:1.

Brno v této fázi zápasu rozehrálo ofenzivní koncert. V 59. minutě vstřelilo už čtvrtou branku a tím Jihlava definitivně odpadla. Zavadil přesně rozehrál rohový kop a Milan Škoda dal na 4:1. Jihlavští chtěli alespoň zkorigovat výsledek, ale ani to jim nebylo přáno. Ba naopak. Minutu před koncem udělal tečku za utkáním Pernica, když se nejlépe zorientoval ve vápně a hlavou překonal bůrem potupeného Blažka.

Autor: Ondřej Linhart / onlajny.cz