08.03.2013 20:15 CET
0 : 1
(0:0)

Zbrojovka Brno - Slavia Praha 0:1

A máme tu další jednogólové utkání. Po podvečerním duelu Dukly s Příbramí stačila jediná branka také Slavii a tak se raduje další pražský klub. Sešívaní si tentokrát odvážejí všechny body z Brna.

Díky výhře se Slavia dočasně posouvá na osmou příčku, Brno naopak sídlí na jedenácté pozici. Jedinou branku jinak klidného utkání vsítil po hodině hry hostující Martin Juhar.

V úvodu se lehce zastřeloval pozdější střelec Martin Juhar, jeho nepřesná rána ale nakonec brankáře Martina Doležala neohrozila. Systémem nakopávaných míčů se ani jeden z týmů neprosadil, na řady přišly krátké přihrávky. Po akci Petra Švancary se domácí dostali k zahrávání nebezpečné standardní situace, odražený míč od rohového praporku sebral Pavel Mezlík a jeho projektil jen těsně minul branku Kamila Čontofalského.

Kromě této akce a jednoho žlutého napomínání ale nemusel sudí Jílek řešit žádnou závažnější situaci a tak se oba týmy po první půli rozcházely bez branek. Druhých pětačtyřicet minut již přineslo více fotbalových momentů.

Deset minut po jeho začátku mohlo jít do vedení domácí Brno. To by si ale musel Mezlík se svým kapitánem víc rozumět, takto celá situace vyzněla do prázdna bez jakéhokoli pokusu o přesné zakončení. Na druhé straně se po hodině hry zkoušel prosadit Tomáš Mičola, ale jeho rána z poměrně velké blízkosti mezi třemi tyčemi neskončila.

To ale Sešívané nemuselo moc mrzet, protože o pouhou minutu přeci jen otevřeli skóre zápasu. Velmi přesnou střelou se prezentoval Martin Juhar, střelu slovenského záložníka brankář Martin Doležal nezachytil a pražský klub v Brně po zásluze vedl.

Také Brno mohlo vstřelit branku, ale v koncovce mu chybělo více klidu a zkušeností. Největší šanci Brna si domácí hráči schovali až do samotného závěru utkání. Do zakončení se dostal mladý obránce Pernica, ke kterému propadl dlouhý nákop spoluhráčů. Pernicu ale perfektně vychytal Čontofalský a pomohl tímto důležitým zákrokem k výhře Slavie.

Autor: Ondřej Pražák / onlajny.cz