05.08.2012 17:00 CET
1 : 1
(0:1)

Zbrojovka Brno - FK Teplice 1:1

Remízou 1:1 skončilo utkání nováčka Zbrojovky Brno s Teplicemi. Domácí přitom měli více ze hry, ale po nešťastné vlastní brance museli dohánět manko. O konečný výsledek se nakonec postaral vyrovnávací brankou Halaška.

Domácí Zbrojovka vstoupila do utkání aktivně a ve 26. minutě měla první velkou šanci utkání. Zavadil se z přímého kopu opřel do míče a trefil břevno! Další šance domácích přišla vzápětí, Pernica hlavou netrefil cíl a Jurdík pro změnu vůbec netrefil branku, přitom obě šance byly obrovské. Brněnští měli v zápase smůlu, což koneckonců potvrdila pětačtyřicátá minuta a závěr prvního poločasu. Mahmutovič z úhlu trefil Paška, od kterého skončil balón v síti - 0:1. Pro Zbrojovku to byla nepříjemná záležitost, avšak po změně stran se dokázala oklepat a nakonec vyrovnat.

Stalo se tak v 67. minutě, Jurdíkovo přiťuknutí hlavou parádně zužitkoval Milan Halaška a srovnal skóre na 1:1. Zbrojovka se nadále snažila a devět minut před koncem měla možnost přesilové hry. Teplický Antonín Rosa totiž uviděl druhou žlutou kartu a byl vyloučen. Severočeši byli v závěru pod enormním tlakem, zvláště v nastaveném čase Zbrojovka přibila hosty k jejich vlastnímu pokutovému území. Co je však nejdůležitější, je fakt, že další změna skóre se neudála. Tlak Zbrojovky vyšel vniveč, oba celky si připisují po bodu.