16.11.2012 18:00 CET
1 : 0
(0:0)

Vysočina Jihlava - České Budějovice 1:0

Jediná branka Tomáše Kučery z 89. minuty rozhodla o nejtěsnějším vítězství Jihlavy nad Českými Budějovicemi. Utkání nenabídlo příliš hezkou podívanou. Až na gólový okamžik se téměr nic neudálo a diváci na Vysočině se víceméně nudili.

Bohužel první poločas divákům opravdu nic nepřinesl. Oba celky jakoby se neměly čím překvapit a vyrovnaná podíváná přinášela jen náznaky šancí. V 16. minutě hlavičkoval nepřesně Řezníček a o chvíli později rovněž hlavou zakončoval Sedláček, brankář Daněk jeho pokus lapil. Do pokutových územích sice létaly centry, ale žádný z nich výraznejší nebezpečí neznamenal. Pět minut před koncem prvního poločasu pálil hodně nad Obert a tím vlastně skončilo první dějství.

Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil. Domácí byli mírně lepší, hned tři minuty po úvodním hvizdu zakončoval Kučera, ale znovu to bylo mimo tři tyče. Jihlavě velice citelně scházely dvě opory, mozek hry Václav Koloušek a kanonýr Stanislav Tecl. Bez nich to zkrátka nešlo.

Utkání pomalu směřovalo ke svému remízovému konci, když tri body pro domácí Vysočinu vystřelil Tomáš Kučera. V 89. minutě si na hranici pokutového území zpracoval míč a trefil se přesně k tyči - 1:0 pro Jihlavu. Jihočeši se z gólového direktu už nevzpamatovali. Vysočina vstřelila rozhodující branku na poslední chvíli a nepříliš záživné utkání nakonec ovládla nejtěsnějším rozdílem.

Autor: Ondřej Linhart