12.08.2012 17:00 CET
2 : 3
(1:1)

Viktoria Plzeň - Zbrojovka Brno 2:3

Domácí Plzeň překvapivě podlehla Brnu o jeden gól. Hosté sice tahali za kratší konec po většinu zápasu, nakonec však dokázali nepříznivý stav otočit ve svůj prospěch.

Plzeňané se mohou pyšnit svými výsledky v rámci Evropské ligy, kde si vedou skvěle. Po celkovém součtu 7:0 Plzeň postoupila přes polský celek Ruch Chorzów do další fáze atraktivní soutěže. Nyní se však musela koncentrovat na Brno.

V první šanci zápasu se ocitl domácí Bakoš, kterého centrem našel Pavel Horváth, brankář Martin Doležal byl ale skvěle připraven a jeho šanci zneškodnil. Varování v podobě velké šance hosty neprobudilo a tak přišel trest - Horváthův centr si našel hlavu Bakoše, který mířil do spoluhráče Procházky. Od něj se již míč odrazil za bezmocného Doležala - 1:0 pro domácí.

Přesně po deseti minutách se ale hosté z Brna vzchopili a dokázali vyrovnat. Pavel Mezlík našel ve vápně centrem hlavu Luďka Pernici a mladý obránce srovnal - 1:1.

Martin Fillo po půlhodině kombinoval s mladíkem Daridou, ten ale jeho vybídku do brány nedostal. V další velké šanci Viktorie před koncem poločasu se ocitl opět Martin Fillo, hlavičkoval ale nepřesně.

V druhé půli čekali diváci na branku pouze šest minut. Aktivní Marek Bakoš našel patičkou nabíhajícího Rajtorala a zkušený obránce lobem překonal Doležala - 2:1.

Velkou šanci spálil brněnský Švancara, ten nevyzrál na brankáře Petra Bolka. Pokud se poté dlouhou dobu diváci v Plzni nudili, hráči jim to vynahradili během závěru utkání. To prožila Plzeň infarktovou pětiminutovku, během níž nejprve Mezlík chytrou střelou k tyči vyrovnal. O pouhé dvě minuty ztratili Plzeňané utkání zcela, když propadli v obraně a rychlého protiútoku v přečíslení pohotově využil střídající Milan Halaška - 3:2.

V Plzni jsme tak byli svědky krásného zápasu s velkým obratem ve prospěch hostí. Brno tak sídlí na třetím místě, Plzeň je šestá.

Autor: Ondřej Pražák / onlajny.cz