26.08.2012 17:00 CET
2 : 0
(0:0)

Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav 2:0

Plzeňská Viktoria doma porazila Mladou Boleslav 2:0 a do zítřka se dostala na první místo tabulky. Viktoriáni navíc zvládli velice důležitou generálku na odvetné utkání proti belgickému Lokerenu. Dnešní vítězství svými brankami zajistili Hanousek a Procházka.

Domácí byli před zápasem velkým favoritem a toto břemeno potvrzovali hned od úvodního hvizdu. Ďurišova střela ze čtvrté minuty skončila na břevně a boleslavští si mohli oddechnout i po nepřesné ráně Štípka. Viktoria diktovala tempo hry, jenže do žádného většího zakončení už se do konce prvního poločasu nedostala. Bylo sice k vidění několik střel, ale golman Mladé Boleslavi Šeda nemusel výrazněji zasahovat.

Po změně stran, přesněji v 64. minutě, už se plzeňští přeci jenom prosadili. Přesný centr Horvátha zužitkoval Hanousek a rozvlnil síť hostů - 1:0 pro Viktorii Plzeň. Vrbovi svěřenci ožili a vlastně ovládli celý druhý poločas. Mladá Boleslav takřka nedokázala ohrozit branku soupeře. Přesto byla Mladá Boleslav ve hře o body až do samotného závěru.

V nastaveném čase se Plzeň propracovala do přečíslení, k míči se dostal obránce Procházka, v klidu stačil vystřelit a definitivně pojistit vítězství domácích v poměru 2:0.

Plzeň tak v lize navázala na předchozí vítězství na půdě Ostravy a do zítřka se vyhoupla do čela tabulky. V pondělní dohrávce jí může sesadit pražská Sparta nebo Jablonec. Co je však důležitější, že si vylepšila náladu před veledůležitou odvetou s belgickým Lokerenem.

Autor: Ondřej Linhart / onlajny.cz