11.11.2012 18:00 CET
2 : 0
(0:0)

Sparta Praha - Zbrojovka Brno 2:0

Pražská Sparta porazila v domácím prostředí Zbrojovku Brno 2:0 a využila zaváhání Jablonce a vzájemného duelu Plzně s Olomoucí. Hrdinou zápasu byl dvougólový kamerunský obr Leonard Kweuke.

Do první zajímavé situace se dostali překvapivě hosté, ale sami sparťané jim ji přichystali. Jarošík ve snaze odvrátit balón pouze prodloužil a za Vaclíkem se "ozvalo" břevno! Následně bylo pro hosty velkou škodou, že se Škoda nedostal k dorážce. Na druhé straně vymyslel krásnou přihrávku Matějovský, Krejčí následně procpal míč na Kweukeho, který ale těsně nedosáhl. Ve 33. minutě předvedli sparťané další dobrou akci, na jejímž konci byl znovu Kweuke a Krejčí. Druhý jmenovaný nakonec zakončil a dobrý zákrok předvedl brankář Petr.

První poločas tedy branku nepřinesl. Diváci na Letné si museli počkat do 51. minuty, Pamičův centr parádně zužitkoval Leo Kweuke. Individuálně se zbavil svého strážce a zblízka prostřelil Petra - 1:0 pro Spartu. Letenští pořádně ožili a na branku Brna se valil jeden útok za druhým. Krejčí minul a Přikryla vychytal Petr.

Šance Sparty neustále přibývaly a bylo takřka jasné, že padne ještě jeden gól a to do brněnské sítě. Tato slova se nakonec potvrdila, byť až v devadesáté minutě. Hušbauerův centr dopravil do sítě opět Leonard Kweuke a svojí druhou brankou v utkání se stal jednoznačnou hvězdou večera. Sparta doma porazila Zbrojovku Brno 2:0.