08.10.2012 19:00 CET
2 : 0
(1:0)

Sparta Praha - Baník Ostrava 2:0

Sparta navázala na výborné představení v Evropské lize proti baskickému Athletic Clubu z Bilbaa a přerušila tak sérii nezdarů v domácí lize. Díky vítězství drží kontakt s čelem tabulky a na vedoucí Jablonec ztrácí dva body. Naopak Baník se po odehrané třetině sezóny propadl na poslední příčku.

První minuty však vypadaly, že hlavy hráčů Sparty zůstaly po chvále za pohárové utkání někde v oblacích. Na první rohový kop, precizně zahraný Lukešem, si vyskočil nehlídaný Frydrych a Vaclík s námahou vytáhl míč na břevno. Jen o minutu později se pak ve slibné příležitosti objevil Majtán, ale jeho lob skončil až za bránou. Až poté se do hry dostali i domácí. Postupně přebírali otěže utkání, více drželi míč a stále nebezpečnější kombinací se dostávali před brankáře Bučka. Odměnou jim za to byl po čtvrthodině hry i vedoucí gól. Akci obou krajních obránců zakončil po Pamičově centru hlavou Zápotočný - 1:0.

Sparta i nadále pokračovala v nastaveném tempu a soupeře příliš k ničemu nepouštěla. Baník navíc domácím situaci ulehčoval řadou nepřesností v rozehrávce, nutno však dodat, že stejným nedostatkem se často vyznačovala i sparťanská snaha o zakončení. Nebezpečná byla především levá strana domácích s neúnavným Pamičem a Krejčím. Aktivně působil také Kadlec, který se však vstřelené branky ne a ne dočkat, nádhernou dělovkou, která skončila na tyči, však byl gólu hodně blízko. Tou dobou Sparta na hřišti dominovala, pojištění náskoku se však do přestávky nedočkala.

Látalův tým věděl, že do druhého poločasu musí předvést jiný výkon, pokud chce pomýšlet na body. Zvýšil aktivitu, zrychlil pressing a domácí nenechával rozehrávat tak jednoduše, jako v první půli. Potřebu změny potvrdili hosté i brzkým střídáním dvou hráčů.

Hra dopředu v podání fotbalistů Baníku však ani nadále nebyla výrazně nebezpečná, naopak více prostoru k útočení se naskytlo domácím. Po jednom z výpadů ještě Kadlecovu ránu Buček zlikvidoval, následný rohový kop však již mladý střelec zakončil efektně a přesně. Přestože gólu předcházela ruka Zápotočného, skóre poskočilo na 2:0.

Dvoubrankový náskok zůstal i po Droppově střele, kterou vyrazil Vaclík, či Grajciarův pokus, který vytáhl na druhé straně Buček. Tři body tak zůstaly zaslouženě na Letné. Sparta měla z utkání daleko více a po druhé brance bylo o osudu utkání rozhodnuto.

Autor: Martin Lavický / onlajny.com