24.02.2013 18:05 CET
4 : 0
(0:0)

Sparta Praha - 1. FC Slovácko 4:0

Pražská Sparta doma roztřílela Slovácko 4:0 a vystřídala na druhém místě Jablonec. Obrana Slovácka zdorovala až do 67. minuty, kdy poprvé kapitulovala. Sparta se posléze rozstřílela, dvě branky zaznamenal Václav Kadlec a prosadila se i nová posila Roman Bednář.

Sparta nastupovala proti Slovácku jako jasný favorit, navíc na jaře už hrála, v evropských pohárech těsně vypadla s londýnskou Chelsea. Slovácko začalo na Letné dobře, v 11. minutě protáhl Vaclíka Kuncl a po půlhodině hry orazítkoval břevno Libor Došek! Sparta měla štěstí, v prvním poločase toho příliš nepředvedla, až před koncem, kdy vyrobil hrubici Reinberk, se řítil na Melichárka Kadlec, ale brankář Slovácka dobře zasáhl. Domácí mohli ještě v závěru inkasovat, Došek ale netrefil Vaclíkovu branku.

Ani úvod druhého dějství nezastihl Spartu v optimální formě. Znovu to bylo Slovácko, které v ofenzívě hrozilo. V 52.minutě zazdil další tutovku Došek a bývalý sparťanský útočník toho musel po zápase litovat.

Diváci na Letné čekali na první branku do 67.minuty. Sparta předvedla pohlednou akci, Kadlec posunul míč na Kweukeho, který ještě vylepšil pozici pro Zápotočného a obránce letenských prostřelil Melichárka - 1:0 pro Spartu. Svěřenci trenéra Lavičky následně ožili a na branku Slovácka se valil jeden útok za druhým. Čtvrthodiny před koncem se pak s gólama roztrhl pytel. Na 2:0 zvyšoval po rohovém kopu Václava Kadlec a mladý útočník se zapsal mezi střelce ještě jednou. Kweukeho rána se odrazila o tyčky a Kadlec přesnou dorážkou zvýšil už na 3:0. A to nebylo všechno, defenzíva Slovácka ještě jednou kapitulovala. Bednář utekl obraně a s přehledem překonal Melichárka - 4:0.

Slovácko nepředvedlo na Spartě vůbec špatný výkon a konečný výsledek je pro něj příliš krutý. Hosté doplatili na neproměňování šancí, což neplatilo o Spartě.