19.08.2012 15:00 CET
1 : 1
(0:1)

Jihlava opět prohospodařila vedení a U Nisy nakonec bere pouze bod

Staronový nováček nejvyšší soutěže se i ve čtvrtém utkání v řadě ujal vedení, to ovšem znovu neudržel a po brance Šurala z poslední minuty řádné hrací doby si ze severu Čech odváží pouhopouhý bod za remízu 1:1.

Domácí nastoupili do utkání s jasným cílem - odčinit porážku ze severočeského derby s Jabloncem, a tak od úvodního hvizdu hýřili aktivitou, jejich snaha ovšem povětšinou ztroskotala hned v zárodku, na ohrožení Hanušovy branky se tím pádem dostávalo pomálu. Po jedné takové akci naopak udeřilo před druhou brankou: Vácha rozehrál standardku ideálně k tyči, jihlavský brankář ale jeho pokus zpacifikoval, načež okamžitě založil rychlý protiútok, na jehož konci si Jungr obhodil vyběhnuvšího Bičíka a z úhlu poslal balón na místo určení - 0:1.

Vysočina se ve třech předchozích zápasech pokaždé ujala vedení, to však neudržela a nakonec musela být ráda za pouhý bod. Poučení se ovšem ani tentokráte nedostavilo, svěřenci Františka Komňackého se zatáhli a postupem času se dostávali pod sílící tlak, jenž vyvrcholil těsně před odchodem do kabin - Hadaščok ale na míč v nadějné pozici o kousíček nedosáhl, aby následně hosty po Fleišmanově střele podržel Hanuš.

Nastavený trend pokračoval i po obrátce. Ke slovu se po dalším volném přímém kopu Váchy dostal opět Fleišman, jenž hlavou ještě prodlužoval, Kelič však již na kulatý nesmysl nestačil zareagovat včas. Hned nato o sobě dali vědět také jihlavští hráči, konkrétně Koloušek, jehož dalekonosný pokus nadělal Bičíkovi velké problémy, dobíhající hráči na odražený míč už však potom stáli v ofsajdu. Liberecký tlak neustával...

Výsledkem byla v 52. minutě hlavička Musiola, ani jeho snaha ale nemířila do prostoru ohraničeného třemi tyčemi. Naproti tomu Jihlava se stáhla před vlastní pokutové území a dopředu vyrážela jen sporadicky, když už se tak ale stalo, pokaždé před Bičíkem doslova hořelo. Další z rychlých kontrů si vzal na starost aktivní Jungr, před branku však nikoho ze svých spoluhráčů nenašel. Liberecký zmar eskaloval po hodině hry: Breznaník se po rohu dostal ke střele, balónu však zamezil v cestě do branky dezorientovaný Nezmar.

Deset minut před koncem mohlo být definitivně jasno, Vaculík ovšem nadějnou situaci promeškal a následný pas zastavil za minutu dvanáct střídající Souza. Když už nic nepomáhalo, tak si Šural zkoušel říct o pokutový kop, sudí Zelinka však jeho snahu prokoukl a správně nechal píšťalku pro tuto chvíli hluchou! Jednu z posledních možností zakončoval napotřetí (!) Musiol, pálil ale jen do připraveného Hanuše. Přílišná pasivita se ale Jihlavě nakonec opětovně vymstila: Musiol si naběhl na prodloužený míč, dokonce už překonal brankáře, ale na poslední chvíli stačil zakročit jeden z obránců, odražený balón však skončil u Šurala, jenž ho nekompromisně za pomoci břevna napálil do sítě - 1:1!

Autor: Jiří Vojík / fotbal.idnes.cz