29.03.2013 20:15 CET
1 : 0
(0:0)

Slovan Liberec - Sigma Olomouc 1:0

Domácí Liberec brankou z konce zápasu rozhodl o tom, že tři body zůstávají pod Ještědem. Hanáci z Olomouce naproti tomu odjíždějí bez bodu.

Sigma nakonec nevyužila možnosti posunout se alespoň na pár hodin před druhou Spartu, dnes se jí v Liberci nedařilo. Dlouho to vypadalo na dělbu bodů, ale čtyři minuty před koncem se kamerunský útočník John Delarge rozhodl se stavem něco udělat a vstřelil vítězný gól.

John Delarge se nepříjemnou střelou prezentoval již po čtvrthodině zápasu, ale brankář Zdeněk Zlámal si s jeho zakončením poradil. Štajnerův centr jen tak tak nezakončil zkušený harcovník Radoslav Kováč, chyběly mu milimetry. Po půlhodině znovu stoper Kováč. Bývalý reprezentant hlavičkoval z relativní blízkosti, ale našel jen náruč brankáře Zlámala.

Na další větší šanci jsme čekali až do druhé půle. Deset minut po změně stran se mohli prosadit Hanáci. Mladý útočník Martin Doležal ale z prostoru penaltového puntíku nastřelil jen náruč skvěle zasahujícího Přemysla Kováře. A opět Martin Doležal, ani tentokrát ale centr spoluhráče nezakončil přesně.

John Delarge ukázal svou přednost v podobě sprintu po hodině hry, kdy doběhl téměř ztracený balon, následná střela ale mířila vysoko nad. Deset minut před koncem utkání se ve velké šanci objevil Josef Šural, ale brankář Zlámal si dnes zasloužil bezmála absolutorium.

Skutečně bezmála, neboť jednu střelu za svá záda přece jen pustil. Výborný náběh zužitkoval John Delarge, obešel Zlámala a skóroval do prázdné branky - 1:0 a tři body pro Liberec. Ten je nyní na sedmé příčce, favorit z Hané se trápil, nepředvedl mnoho fotbalového umu a tak je stále třetí.

Autor: Ondřej Pražák / onlajny.cz