5 : 0
(2:0)
Eden Aréna, Praha

Slavia se na pátý pokus dočkala a nadělila Brnu potupného bůra!

Na pátý pokus už se Slavia dočkala plného bodového zisku, dlouhé čekání odnesla brněnská Zbrojovka, jež si na Moravu odveze rovnou pětibrankový nášup! Hlavním strůjcem červenobílé střelnice byl opět Karol Kisel, jenž zaznamenal dvě branky a celkově se s pěti zásahy posouvá do čela ligové tabulky střelců.

Domácí začali po čtyřech utkáních bez výhry hodně aktivně a od úvodní minuty uzamkli Zbrojovku před vlastním pokutovým územím. Aktivní byl především na levé straně nový muž slávistické sestavy Luboš Tusjak, jenž posílal před branku jeden nebezpečný cent za druhým, právě po jednom z nich mohl hned záhy otevřít skóre Kisel, kulatý nesmysl ovšem napálil jenom do břevna Doležalovy svatyně!

Poučení ovšem nepřišlo. Odchovanec Slavie poslal v deváté minutě do vápna nadýchaný centr, jenž se spojil s hlavou Škody, který se prosadil mezi dvěma stopery a nechytatelně poslal balón na zadní tyč - 1:0. Jihomoravané působili značně odevzdaným dojmem, přesto však mohli o pár minut později odpovědět, konkrétně to byl Jurdík, jeho podařený dalekonosný pokus se však zastavil o levou tyč Čontofalského branky. Naopak znovu udeřilo na druhé straně: Škoda hlavou sklepl míč za sebe na Kisela, zkušený středopolař už se podruhé nemýlil a prudkou ranou z úhlu nedal hostujícímu brankáři šanci zasáhnout - 2:0.

Těsně před půlhodinou hry se z domácího kotle snesly na trávník konfety, jež byly doprovázené nezbytnou pyrotechnikou - sudí Zelinka tak musel na pár chvil utkání přerušit a to jakoby rozmělnilo do té doby vytrvalý tlak Slavie. Druhá strana se ovšem k ničemu neměla, definitivní jistotu tak mohl ve 37. minutě přidat Zmrhal, jehož centr se nebývale stočil a nakonec zaťukal na břevno brněnské svatyně.

Poslední minuty prvního dějství ale přece jen patřily Zbrojovce. Nejdříve Jurdik vrátil do nohy Zavadilovi, jeho přízemní střelu však Čontofalský pohodlně zpacifikoval. Strážce slávistické branky měl práci i o chvíli později, Husár vysunul parádní uličkou Švancaru, ten se zbavil Latky, následně ovšem na bývalého slovenského reprezentanta nevyzrál.

Krátká pauza z nastaveného trendu neubrala. Svěřenci Petra Čuhela chtěli stůj co stůj ještě zdramatizovat průběh utkání, museli ovšem počkat, neboť záhy byl více než pět minut podruhé v utkání ošetřován Kamil Čontofalský. Tato pauza jim, podobně jako v prvním dějství na druhé straně, sebrala vítr z plachet. Naopak po hodině hry Zmrhal hledal ve vápně dvojici Kisel - Latka, nakonec akci zakončil prvně jmenovaný, ale z bezprostřední blízkosti prostor ohraničený třemi tyčemi vysoko přestřelil.

Definitivní rozhodnutí nicméně přinesla 69. minuta. Vošahlík našel ve středu Zmrhala, ten zbytečně neotálel a z první se opřel do balónu, jenž za pomoci tyče skončil v síti - 3:0. Zbývající minuty už Slavia odehrála chytře s míčem na kopačkách na útočné polovině a bylo jen otázkou, jestli ještě přidá další zásahy. Stalo se tak minutu před koncem řádné hrací doby, kdy Kisel našel centrem od rohového praporku na zadní tyči hlavu Latky a Doležal byl bezmocný - 4:0. Hned nato se brněnský brankář vytáhl proti ráně Petráka, ale přesto se od potupného bůra neuchránil. Skvěle hrající Zmrhal oslovil v nastavení Kisela a ten uzavřel na konečných 5:0.

Autor: Jiří Vojík