19.08.2012 17:00 CET
1 : 1
(1:1)

Olomouc neudržela vedení a rozešla se s Hradcem Králové smírně

Nový olomoucký kormidelník Roman Pivarník musí podruhé za sebou zkousnout hořkou pilulku - jeho ovečky se stejně jako v pražském Edenu dostali do trháku, vedení ovšem záhy ztratili a tak si na bodové konto zapisují další remízu 1:1.

Na domácím hřišti tradičně nepříjemná Sigma neponechala nic náhodě a hned záhy diktovala tempo hry, držela míč na svých kopačkách a především zásluhou standardních situací dostávala soupeře pod tlak. Odměna pak na sebe nenechala dlouho čekat: Vepřek opětovně poslal do pokutového území střílený centr, tentokráte pro změnu ze standardní situace a kulatina k překvapení všech skončila až za brankovou čarou - 1:0. Michal Vepřek tím dosáhl na svůj druhý zásah v kariéře, ten první přitom zaznamenal nedávno ve finále poháru České pošty proti pražské Spartě.

Okamžitou odpověď si chystala nová akvizice v hradeckém dresu Haris Harba, jenž natáhl zpoza vápna a jen potvrdil slova o obávaném střelci ze střední vzdálenosti - balón naštěstí pro domácí zamířil přímo do místa, kde stál připravený Blaha! Hradec pomalu přebíral taktovku... Šest minut před pauzou se pak začínalo od nuly. Strnadův aut prošel až na zadní tyč, kde ho dopravil na určené místo Jan Šisler - 1:1.

Mužem, který nejčastěji zaměstnával Koubkovu pozornost, byl bezesporu Michal Ordoš, jenž se během pár minut dostal hned dvakrát do zakončení, nejdříve ale hlavičkoval z obtížné pozice nad břevno, aby pak následně pokazil také reparát! Romanu Pivarníkovi pak zřejmě došla s vytáhlým kanonýrem trpělivost a v 58. minutě ho nahradil Martinem Doležalem.

Druhých pětačtyřicet minut už ale zdaleka tak dynamickou podívanou nenabídlo a obě strany, jakoby se s přibývajícím časem spokojili s dělbou bodů. Blíže ke třem bodům nakonec měli Plíškovi svěřenci, Šisler a po něm Poděbradský však se svými pokusy neuspěli.

Autor: Jiří Vojík / fotbal.idnes.cz