26.05.2013 18:00 CET
0 : 3
(0:2)

FK Teplice - Sparta Praha 0:3

Sparta vyhrála v Teplicích jednoznačně 3:0, čímž nejenže odčinila brněnskou porážku, ale hlavně se vrátila zpět do boje o titul, neboť Plzeň doma nestačila na Liberec. Kolo před koncem tak ztrácí Sparta na první místo dva body, situaci však pochopitelně nemá ve svých rukou.

Pražané po zkratu v Brně toužili na Stínadlech zvítězit a ještě zdramatizovat boj o titul, pokud by jim k tomu ovšem dopomohl mistrovský Liberec na půdě Plzně. A to se povedlo. Sparta svůj úkol zvládla a Liberec v Plzni zvítězil 2:1. Co se týče Teplic, ty porážka tolik mrzet nemusí, protože i tak si v příštím roce zahrají Gambrinus ligu.

Svěřenci trenéra Vítězslava Lavičky Teplice doslova přejeli a zápas zaslouženě dovedli do vítězného konce. Už v 5. minutě střílel těsně vedle branky Václav Kadlec. Jen o pár minut později se ozvala i druhá strana, Litsingi orazítkoval tyč a dorážející Vůch nepochopitelně pálil nad branku. Pak už zase útočila Sparta, nepřesně pálil Vácha a ve 22. minutě se poprvé měnilo skóre. Krejčího centr prodloužil Vidlička na Ondřeje Švejdíka, jehož koncovku si do branky srazil Krátký. Nicméně branka byla připsána Švejdíkovi a Sparta vedla 1:0.

Sparťané zanedlouho svoje vedení navýšili. Vácha poslal za obranu Kadlece, který sám proti Grigarovi uspěl na jedničku - 2:0 pro Spartu. Ještě před koncem prvního poločasu tvrdě střílel Hušbauer, ale Grigar byl tentokrát na místě.

Druhý poločas začal nevyužitou šancí Teplic. Litsingiho nadvakrát vychytal Vaclík a vzápětí na druhé straně opět udeřilo. Krejčí adresoval míč přesně na Hušbauera, který se nemýlil - 3:0 pro Spartu. Zápas tím byl rozhodnut. Teplice sice měly spoustu šancí alespoň na korekci, ale Litsingi pohořel. Konžský útočník zazdil nejméně tři tutovky svého celku. Zahazovala i Sparta, v devadesáté minutě orazítkoval břevno Přikryl.