31.03.2013 18:05 CET
1 : 1
(0:0)

Slavia neudržela vedení a Na Stínadlech vybojovala pouze bod

Čekání na plný bodový zisk se z pohledu teplických fotbalistů nadále prodlužuje, tentokráte domácí nedokázali vyzrát na pražskou Slavii, která se ujala vedení, ovšem nakonec si odváží jenom bod za remízu 1:1.

Záchranářskými starostmi ohrožení Severočeši nastoupili do utkání lépe, přehrávali soupeře ve středu pole a následně podnikali bleskové akce do rozhozené obrany. Odměna na sebe nemusela nechat dlouho čekat: Jindráček přesným centrem oslovil na zadní tyči Vachouška, zkušený rutinér ovšem hlavou vymezený prostor nenašel! Další možnost měl Litsingi, avšak toho nakonec mičuda neposlechl.

Postupem času se začali dostávat do hry také Pražané, kteří se však ne a ne propracovat k ohrožení Grigarovy branky. To se přeci jen podařilo Juharovi, univerzál s vytříbenou levačkou ale domácímu brankáři výrazné starosti nepřidělal. Z volného přímého kopu se do kulatého nesmyslu položil Ljevaković, jeho projektil se však do prostoru branky nevešel. Více vzruchu úvodní dějství nenabídlo.

Druhá část zápasu už se odehrávala pod taktovkou SKS. Jistojistě tomu napomohlo i stažení defenzivního záložníka (původem obránce) Milana Matuly, jehož místo od 57. minuty zaujal nedoléčený Aidin Mahmutović. Krátce předtím měl před sebou velkou možnost opět Juhar, Grigar byl ale z branky včas! Po hodině hry dostal hodně prostoru Vošahlík, ovšem tentokráte ještě úspěch neslavil. Záhy se však kmenový hráč Jablonce dočkal: bývalý mládežnický reprezentant si na zadní tyči naskočil na centr a hlavou zavěsil - 0:1. Centr aktivního Juhara se za pár minut snesl na břevno teplické branky, zatímco minutu před koncem srovnal po velkém nedůrazu Vondrášek - 1:1.

Autor: Jiří Vojík / fotbal.idnes.cz