29.07.2012 17:00 CET
1 : 0
(0:0)

FK Teplice - FK Mladá Boleslav 1:0

Také Teplice svůj první zápas nové sezóny zvládly. Proti Mladé Boleslavi to ale každopádně neměly vůbec snadné. O jediný gól duelu se postaral kanonýr Aidin Mahmutović.

Na Stínadlech se dnes očekával vyrovnaný souboj, což se potvrdilo už během úvodních minut, kdy diváci sledovali především tuhý boj ve středu hřiště. První skutečná šance tak nakonec přišla až po více než dvaceti minutách hry. To Chovanec poslal výborný centr do šestnáctky, jenže záložník Čajić hlavou nemířil přesně.

O pár okamžiků později měli hosté znovu velké štěstí, jelikož Miller poslal v pokutovém území k zemi Mahmutoviće, a přesto se penalta nepískala. Další nadějnou příležitost si následně připsal na své konto domácí Vůch, který ale z bezprostřední blízkosti trefil pouze protihráče. I proto nakonec v prvním poločase žádná branka nepadla.

Do druhého dějství vletěly Teplice jako uragán a po pěti minutách se také zaslouženě ujaly vedení. Vůch svým ukázkovým centrem našel krajana Aidina Mahmutoviće, který poslal míč přesně k tyčce - 1:0. Bosenský kanonýr mohl zanedlouho vedení svého celku zdvojnásobit, jenže v ideální střelecké pozici zvolil místo zakončení nepovedenou přihrávkou.

V osmašedesáté přišel hodně kontroverzní okamžik. Za faul ve středu hřiště byl vyloučen středopolař Admir Ljevaković, což se pochopitelně domácím hráčům a příznivcům ani v nejmenším nelíbilo. Jenže už za malý okamžik odpískal rozhodčí Adámek spornou penaltu ve prospěch Boleslavi a emoce na stadiónu vzplály naplno. S pokutovým kopem Mareše si ale každopádně gólman Grigar poradil.

I přes početní nevýhodu to byly Teplice, které v závěru zápasu měly gól na kopačce. Nejprve se proti pokusu Matuly musel zaskvět Miller, vzápětí z ideální střelecké pozice pálil nepochopitelně nad Ježdík. V poslední minutě základní hrací doby obdržel druhou žlutou kartu hostující Lukáš Magera, a tak Severočeši nastavení zvládli už bez jakýchkoliv problémů.

Autor: Tomáš Honajzer / onlajny.cz