02.09.2012 17:00 CET
1 : 3
(1:2)

FK Mladá Boleslav - Vysočina Jihlava 1:3

Mladá Boleslav oproti předpokladům nedokázala vyhrát nad hosty z Jihlavy, ti jí nasázeli tři branky. Domácí jsou nyní devátí, vítězové jsou na sedmé příčce.

Utkání nabídlo mnoho povedených akcí, čtyři branky a celkově skvělou atmosféru. Do první branky zápasu totiž stačilo jen šest minut! Marek Jungr našel centrem špatně hlídaného Stanislava Tecla a ten zavěsil - 1:0 pro hosty z Vysočiny. To byl ostrý začátek a sliboval mnoho napínavých chvil.

A ty na sebe nenechaly dlouho čekat. Po dvaceti minutách špatně rozehrál Kysela a toho využili hosté k rychlému brejku. Zkušený Tomáš Rada ale nedokázal přesně zakončit, dobrým zákrokem se prezentoval Šeda. Ten byl v centru dění také o minutu později, kdy v pokutovém území stáhl na zem pronikajícího Tecla Kristián Zbrožek a pískala se penalta.

K ní se postavil střelec prvního gólu. Brankář Šeda sice vystihl směr, ale nedokázal už zastavit míč v cestě za svá záda, takže Stanislav Tecl a s ním celá Jihlava mohli oslavovat - 2:0.

Podobná situace nastala také na druhé straně. Petr Tlustý fauloval ve vápně Mateje Sivriče a sudí ukázal na značku pokutového kopu. K míči se postavil zkušený Lukáš Magera a nemýlil se - 2:1. Ještě před koncem poločasu jsme byli svědky první červené karty, když se po Joslovi ohnal vracející se Opiela a musel jít pod sprchy.

Ve druhém poločase se k hlavičce dostal Magera, ale tentokrát přesně nezamířil. Domácí Jakub Mareš po hodině hry nahrával Štohanzlovi, ale jejich spolupráce nakonec vyšla naprázdno. Na druhé straně zahrozil Vaculík, který povedenou dělovkou napálil břevno, za čáru se míč ale nedostal.

Po minisouboji Tecla se Šedou se přece jen hosté dočkali ještě jednoho gólu. A opět u toho byl Tecl. Přihrávkou skvěle našel matadora Václava Kolouška, který už si ze zbytkem akce věděl rady a stanovil konečné skóre zápasu. Hosté z Jihlavy si přijeli pro tři body a jsou sedmí.

Autor: Ondřej Pražák / onlajny.cz