04.11.2012 15:00 CET
0 : 1
(0:0)

FC Hradec Králové - České Budějovice 0:1

České Budějovice vyloupily stadion Pod Lízátky, když jedinou brankou Řezníčka v závěru utkání udolaly domácí Hradec Králové 1:0. Jihočeši díky výhře opustili poslední místo, kam se dostaly i díky porážce na Baníku Teplice.

První gólovou situaci si vytvořili domácí, konkrétně Haris Harba, který z poza vápna jen těsně minul branku. Na druhé straně se prezentoval jedovatou střelou Benát, ale brankář Koubek dobře viděl a ránu vyrazil na rohový kop. V prvním poločase měli přeci jenom navrch domácí borci. V další zajímavé příležitosti se ocitl Haris Harba, jenže nejprve ztroskotal na Daňkovi, a poté opět minul branku. V závěru zase zlobily Budějovice, Taborský hlavičkoval vedle a Brazilec Sandro nejprve hlavičkoval do břevna a z dorážky nepochopitelně z metru netrefil prázdnou branku. Tento moment se mohl později ukázat jako osudový.

Jenže nebylo tomu tak. Na začátku druhého poločasu protáhl Daňka Uškovič a o pár minut později nedosáhl na balón Dvořák. Hradec chtěl vstřelit kýžený vítězný gól, ale dnes neměl štěstí v zakončení. Deset minut před koncem zápasu Harba opět netrefil branku a pomalu se začala rýsovat remíza.

Rozhodnutí nakonec přinesla 80. minuta - Táborský běžel sám na Koubka a na hranici šestnáctky ho nedovoleně zastavil Šisler. Rozhodčí posoudil zákrok jako penaltový a navíc Šislera poprávu vyloučil. Krutou chvilku pro domácí pak dokonal Jakub Řezníček, když pokutový kop proměnil a poslal Budějovice do vedení.

Jihočeši byli blízko vítězství, ale o výsledek se museli strachovat až do samotného konce. Emir Halilovič v nastavení přestřelil a Poděbradského vychytal hostující brankář. Dynamo nakonec cenný výsledek uhájilo a díky výhře 1:0 opouští poslední pozici.