01.03.2013 20:15 CET
0 : 2
(0:0)

Lafata rozhodl utkání s Budějovicemi, vstřelil oba góly

V tuto chvíli nejlepší střelec české ligy rozhodl utkání mezi hosty z Prahy a Českými Budějovicemi. Lafata vstřelil dvě branky, navíc v rozmezí tří minut. Tím nasměroval Spartu ke třem bodům, díky kterým se pražský klub dostává na úroveň Plzně.

David Lafata potvrdil své střelecké kvality a v dresu pražské Sparty úřadoval v podobném stylu, na jaký jsme bývali zvyklí z Jablonce. Na konci ledna přispěl Lafata k výhře Sparty v přípravném utkání, po utkání ale mluvil o důležitějších gólech a doufal, že přijdou v soutěžním utkání. To se stalo dnes večer, kdy právě díky jeho dvěma trefám hosté vyhráli.

Zápas přitom pro Spartu vůbec nezačínal dobře, do první velké šance se dostali domácí. Po centru Javorka mohl zakončovat Jakub Hora, ale jeho dobrou hlavičku vystihl brankář Vaclík ještě lepším zákrokem. O tři minuty později už o sobě dal poprvé vědět David Lafata. Ve velké šanci ale brankáře Daňka ještě nepřekonal.

Po chybě v obraně Budějovic se hráči Sparty zmocnili míče, Váchův centr ale zablokoval arménský obránce Mkojan. Javorek s Horou si poté vyměnili role, po Horově centru ale Javorek zakončil spíše ledabyle. Jinak ale sudí Jech neměl příliš práce a po dvou minutách nastaveného času první poločas ukončil.

Lepší start do druhé půle si nemohli hráči pražského celku ani přát. Již po pěti minutách totiž vybojovali rohový kop, míč se dostal k Tomáši Zápotočnému a zkušený obránce jej předal Lafatovi. Bývalý střelec Jablonce se zkušenostmi z reprezentace si již věděl rady a poslal Spartu do vedení!

Domácí Dynamo se sice snažilo o odpověď, ale zapomnělo bránit. A to Sparta potrestala podruhé. Po centru Václava Kadlece se míč dostal opět k Davidu Lafatovi, který se nemýlil a rázem to bylo o dvě branky.

Brankář Daněk si na nedostatek práce určitě stěžovat nemohl. Jeho reflexy prověřil rychlý Václav Kadlec, jehož štiplavou ránu vytěsnil domácí brankář na rohový kop. Tentokrát z něj ale už neudeřilo. Uběhlo deset minut a u míče byl opět Kadlec. Mladý útočník se dostal k zakončení z úhlu, to ale nebylo z nejpřesnějších. Deset minut před koncem utkání se ke střele dostali znovu i domácí, ale brankář Tomáš Vaclík se dnes překonat nenechal.

Pohotovost patří k přednostem brankáře Daňka, jak se ukázalo také v závěru zápasu. Na ránu Ladislava Krejčího odpověděl velmi rychle a také díky němu dnes Sparta vstřelila 'jen' dva góly. Nicméně, jsou to góly vítězné. Díky nim se Sparta alespoň na chvíli dotahuje na Plzeň. Ta má zápas k dobru.

Autor: Ondřej Pražák / onlajny.cz