2 : 2
(2:0)
Na Julisce, Praha

Dukla Praha - 1. FC Slovácko 2:2

Fotbalisté Slovácka získali svůj první bod, i když se na něj na hřišti Dukly pořádně nadřeli. Domácí vedli po poločase už 2:0, moravský klub se však po obrátce dokázal vzpamatovat a během deseti minut manko dohnal. I přes nerozhodný výsledek zůstanou svěřenci nového trenéra Habanece na posledním místě.

Tenhle zápas ale sám osobně ještě Habanec nekoučoval. K týmu se totiž připojí až v pondělí, asistent Dekař tak měl dnes v Praze na lavičce hlavní moc. Sáhl hned ke čtyřem změnám v sestavě, které však Slovácku v prvním dějství moc nepomohly. Už ve 12. minutě dostal hodně prostoru Pázler a ve vyložené pozici ani nadvakrát Melichárka nepřekonal.

Ve 23. minutě se již domácí ujali vedení. První branku utkání vstřelil Pavel Hašek, který má od začátku sezóny famózní formu. Proti Slovácku přidal již svůj třetí gól ze čtyř zápasů, jakmile usměrnil do branky rohový kop Bergera krásně k tyči. O devět minut později Dukla vedla o dva góly.

Tentokráte už Pázler svou šanci proměnil. Domácí svůj brejk zahráli skvěle, následně Borek našel svého spoluhráče, který dokázal uniknout i Kunclovi a před Melichárkem se v koncovce nemýlil. S hosty to tedy nevypadalo vůbec dobře. Zbraně ovšem v žádném případě nesložili a náramně se jim to vyplatilo.

Určitě Slovácku pomohla rychlá trefa hned zkraje druhého dějství. Svůj první ligový zásah si na své konto připsal mladík Marián Kovář, jemuž hezky přihrával Volešák, a gólman Rada byl mezi třemi tyčemi bezmocný. Pár minut poté mohl Dukle navrátit dvoubrankový náskok Malý, jenže jeho dalekonosný pokus minul branku o kousek.

Nakonec Slovácku zařídil alespoň bod v 58. minutě Volešák. Hodně přitom musel poděkovat Kovářovi, autorovi snižující trefy, jehož prvotní rána skončila na tyči, míč se pak odrazil právě k Volešákovi, jenž v pohodě z blízkosti dorazil. V 79. minutě neuspěl na Melichárka se svým přímým kopem Hašek.

V poslední desetiminutovce si vytvořili oba týmy každý po jedné šanci. Nejprve to byli hosté, kteří se vřítili do protiútoku, Lukáš to následně udělal velice chytře a vytvořil loženku pro Volešáka, jenže ten z vyložené pozice jen přestřelil. V poslední minutě utkání měl na kopačce vítězství Berger, ale fantasticky proti němu zakročil Melichárek.

Autor: Patrik Sandev