27.07.2012 18:00 CET
2 : 0
(0:0)

FK Baumit Jablonec - Baník Ostrava 2:0

Dlouho to vypadalo na dělbu bodů, ale Jablonec v závěrečných minutách zápasu udeřil a vyhrál 2:0 díky přesným trefám Zoubeleho a Lafaty. Ostrava tak odjíždí ze severu Čech s prázdnou i přesto, že předvedla dobrý výkon.

V první půli byl překvapivě lepším týmem hostující Baník, jenž se soustředil na bránění a čekání na protiútoky. Tato taktika se ukázala být účinkem, i když žádná šance neskončila brankou. První vážnější příležitost přišla v 15. minutě, kdy hostující Kraut pěkným pasem našel ve vápně chorvatského záložníka Kukece. Ten stál osamocený před jabloneckým brankářem Valešem, jenž jeho střelecký pokus zneškodnil.

Další možnost ke skórování se hostům naskytla v 36. minutě, kdy Kraut šel sám na Valeše, ale ten vytáhl parádní zákrok a opět nedovolil soupeři jít do vedení. Jablonečtí si do přestávky nedokázali vytvořit ani jednu gólovku, se zahuštěným prostorem na soupeřově straně si prostě nevěděli rady. Proto první půle skončila bez branek.

Baník po změně stran pokračoval ve stejné hře, jakou praktikoval v předešlém poločase. Do 60. minuty se toho na hřišti moc zajímavého neudálo, až poté se začalo hrát nahoru dolů. Oba týmy dychtily po vítězství. V 64. minutě se opět ukázal v dobrém světle Kukec, který byl po celou dobu utkání dost vidět. Levačkou prudce mířil těsně nad.

Jablonec se do první vyložené šance dostal až v 86. minutě a hned skončila gólem. Kopic si na hranici vápna obehrál Frydrycha, poté poslal míč do vápna, kde se až na podruhé prosadil Zoubele. Domácí tak vedli 1:0 a Baník už moc času na gólovou odpověď neměl. Hosté museli otevřít hru, a proto se Jablonečtí dostali do několika brejků a navíc byli v laufu. Jeden z nich znamenal dokonce zvýšení na konečných 2:0 pro Jablonec. O druhou branku se postaral kanonýr David Lafata.

Autor: David Křížka