1 : 1
(0:1)
Bazaly, Ostrava

Baník Ostrava - Zbrojovka Brno 1:1

Ostravský Baník znovu nevyhrál a nadále je nejhorší v Gambrinus lize. Svěřenci trenéra Radoslava Látala nedokázali porazit Zbrojovku Brno, se kterou jen remizovali 1:1. Domácí přitom měli navrch, ale srazila je hloupá chyba brankáře Bučka. Baník hodlal přerušit nelichotivou sérii a především chtěl doma konečně vyhrát. Dopomoci mu měli navrátivší Benjamin Vomáčka a Václav Svěrkoš, ex-reprezentační útočník ale začal na lavičce náhradníků.

Pravdou je, že Baník byl celý zápas lepším týmem, ale jak už to v jeho případě bývá, chyběla kvalita, kterou Baník prostě nemá. Hostující brankář Petr musel tasit pohotový zákrok už v sedmé minutě po neméně povedené ráně Greguše a tři minuty před koncem zazdil tutovku Milosavljev, když napálil jen bránícího protihráče. Ještě do poločase se však skóre měnilo, ale bohužel pro domácí ve prospěch Zbrojovky. Škoda využil obrovského zaváhání golmana Bučka a Lutonský šikovným obloučkem poslal Brno do vedení - 1:0 pro Zbrojovku.

Pro Radoslava Látala to byl zlý sen, jeho svěřenci měli navrch, ale těsně před odchodem do šaten inkasovali. Tento okamžik se nakonec jevil jako v celém zápase klíčový. Po změně stran pokračovala aktivita Baníku, ale Zbrojovka se stáhla a dobře bránila. V 56. minutě se však Ostravští přeci jenom dočkali. Na Lukešův cent si dobře naskočil Michal Frydrych a bylo to 1:1. Oba tábory pak měly slibné šance na zvrácení výsledku. Na straně hostí to byl Halaška, kterého vychytal Buček a na straně domácích hned několikrát Kukec. V 77. Minutě se domácí příznivci dočkali. Nikoli však kýžené branky, ale Václava Svěrkoše. Ten se po dlouhém zranění vrátil zpět na hřiště, ale svému týmu ke třem bodům nepomohl. Baník už i se Svěrkošem na hřišti sice vsítil branku, ale Fantiš byl v ofsajdu. Zbrojovka se zakopala ve vlastním vápně a výsledek 1:1 už nepustila. Bída Baníku tak pokračuje, ostravský celek je nadále poslední.

Autor: Ondřej Linhart