1 : 3
(0:2)
Bazaly, Ostrava

Baník Ostrava - Viktoria Plzeň 1:3

Šlágr kola mezi Baníkem Ostrava a Viktorií Plzeň skončil lépe pro Západočechy, kteří zvítězili poměrně hladce 3:1. Viktoriáni tak odčinili porážku z minulého kola, kdy nestačili překvapivě na Zbrojovku.

Trenér domácích Radoslav Látal nechal vítěznou sestavu z minulého kola neměnnou. Totéž ale neplatilo na druhé straně. Kouč Vrba nechal odpočívat Davida Limberského i Vladimíra Daridu, oba měli za sebou náročné reprezentační utkání na Ukrajině. Na lavičce zůstal i golman Bolek, kterého nahradil zkušený Kozáčik.

A plzenští šli do vedení již po několika minutách hry. Střela Bakošovi nesedla, ale skákavý balón na zadní tyč dotlačil do branky hlavičkující obránce František Ševinský a Plzeň vedla 1:0. Hosté následně kontrolovali hru a po půlhodině hry navýšili vedení. Kapitán Pavel Horváth se postavil k přímému kopu a technickou střelou k tyči využil špatného postavení golmana Bučka - 2:0 pro Plzeň.

Baníkovci toho směrem dopředu příliš neukázali. Vidět byl snad jen útočník Kukec, ale plzeňská obrana ho dobře hlídala. Ještě do konce prvního poločasu mohli Viktoriáni skóre několikrát navýšit, při dalším přímáku Pavla Horvátha šel míč těsně vedle! V nastaveném čase prvního poločasu pak napálil břevno Marek Bakoš!

Poločasový výsledek 2:0 samozřejmě nahrával Plzeňákům, ti však něco podobného zažili již minulou sezonu, kdy nad Baníkem rovněž pohodlně vedli, ale nakonec se museli strachovat o výsledek. Nicméně v 51. minutě předvedl povedený lob Marek Hanousek a Plzeň vedla na Bazalech už 3:0. Vrbovi svěřenci byli při chuti a nadále podnikali na brankáře Bučka nebezpečné nájezdy. Ostrava si navíc zápas zkomplikovala vyloučením Jána Greguše, který uviděl červenou kartu za faul na Koláře.

Průběh utkání tak sliboval ještě další branky, ale paradoxně už to byl jen Baník, kdo se gólově prosadil. Dvacet minut před koncem nejprve střídající Onuchukwo pořádně zaměstnal Kozáčika a posléze z rohového kopu udeřil. Onuchukwu rybičkou od tyče snížil na 1:3 a ještě vykřesal malou naději na zvrat. Drama se ale nedělo, Viktoria si zápas pohlídala a slaví důležité vítězství.

Autor: Ondřej Linhart