2 : 2
(1:1)
Bazaly, Ostrava

Baník Ostrava - Slavia Praha 2:2

V jednom ze dvou sobotních duelů druhého kola české Gambrinus ligy Baník na domácí půdě přivítal Slavii a chtěl odčinit své zaváhání z prvního kola. To se Baníku podařilo pouze částečně, protože na domácí půdě remizoval se Slavií 2:2, ale přitom sahal po třech bodech. Slavia si díky remíze připsala do tabulky svůj druhý bod.

Oba celky vlétly do zápasu velmi zostra a skóre se měnilo velmi rychle. Slavia byla v úvodu zápasu aktivnější a v 17. minutě se také dostala do vedení. Bývalý sparťanský záložník Juhar našel v pokutovém území Baníku neobsazeného Kiseal, který na dvakrát dokázal zakončit přes obranu Baníku a ranou k tyči poslal hosty do vedení - 0:1.

To však Slávistům dlouho nevydrželo. Hned o tři minuty později se podařilo Ostravě vyrovnat, přímý volný kop Baníku zahrával Davor Kukec, jeho rána letěla pouze do slávistické zdi, ale Kukec se dostal k balónu i podruhé a s pomocí teče překonal Kamila Čontofalského, čímž srovnal na 1:1.

I nadále byl v prvním poločase k vidění vyrovnaný duel a o pár minut později z přímého volného kopu zahrozili také Slávisté. Karol Kisel svou povedenou ranou pořádně protáhl gólmana Bučka v brance Baníku. Na druhé straně se do zajímavého zakončení dostal Kraut, ale Čontofalský zasahovat nemusel, jeho střela šla nad břevno. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Slavia hned v poločase sáhla k prvnímu střídání, Vošahlíka nahradil Koreš. To však hostům příliš nepomohlo, protože úvod druhé půle jim vůbec nevyšel, což bylo korunováno inkasovaným gólem. V 59. minutě si Milosavljevovu přihrávku před branku srazil do vlastní branky Milan Nitrianský, takže Slavia si dala vlastní gól - 2:1.

Hosté zápas nezabalili a v závěrečné čtvrthodince byli lepším týmem, z čehož dokázali vytěžit také vyrovnávací branku. V 78. minutě nejprve Petrák hlavou trefil tyč a k odraženému balónu se dostal Milan Škoda, který neměl problém propálit vše, co mu stálo v cestě - 2:2.

V závěru zápasu oba celky ještě vystřídaly a už v nastaveném čase mohl Baník rozhodnout o osudu utkání ve svůj prospěch, ale střídající Onuchukwua trefil pouze tyč branky Slavie. Utkání tak skončilo remízou 2:2 a Slavia má po dvou kolech skóre 5:5 a na kontě dva body. Baník v prvním domácím duelu nové sezóny uhrál bod.

Autor: Adam Tkadlec