(2:0)
Bazaly, Ostrava

Baník Ostrava - FK Teplice 3:2

Baník konečně zabral a v souboji dvou sestupem ohrožených týmů zdolal Teplice. Ostravští fotbalisté tak před vlastními fanoušky vyšplhali těsně nad čáru ponoru, zatímco Teplice zůstávají i nadále pod ní. Premiéra Martina Pulpita na lavičce dopadla nejlépe jak mohla.

Nutno říci, že utkání bylo vyrovnané - Baník se nakonec musel třást o výsledek až do samého konce, a to i přes fakt, že si v průběhu dokázal vypracovat už tříbrankové vedení. Dva rychlé góly hostujícího Aidina Mahmutoviće však vrátily Teplice do hry a Bazaly tak zažily překvapivě napínavý závěr zápasu.

Domácí tým začal utkání postupným útokem, ale teplická obrana získala míč a po rychlém brejku poprvé zahřmělo před Bártou. Diváci si však museli na gól počkat dalších 9 minut - hostující defenziva tentokrát zaspala a dovolila Zawadovi proniknout po pravé straně až do vápna a nacentrovat na volného Majtána. Ten zůstal na malém vápně nikým nehlídán a mohl tak bez problému doklepávat do brány.

Po čtyřiceti minutách hry to bylo už o dvě branky. Davor Kukec rázně ukončil delší období bez jasné gólovky, vzal si míč, rozhlédl se a následně jej prudkou ránou poslal za Grigarova záda. Tento výstavní kousek byl už pátým Chorvatovým zářezem v probíhajícím ročníku. Teplice se následně snažily okamžitě odpovědět prostřednictvím aktivního Keriće, kterému nabil přesným centrem Vachoušek a gólman Bárta se proti jeho gólové hlavičce musel blýsknout famózním zákrokem.

Baník se snažil kontrolovat hru, ale po dramatickém závěru první půle obraz zápasu trochu upadl a dlouho se nic podstatného nedělo, snad až na střídání Svěrkoše, který přišel na hřiště za obrovského potlesku domácích fanoušků v 80. minutě. A právě jeho příchod jako by odstartoval infarktový konec zápasu.

V 83. minutě už to bylo o tři góly. Tentokrát se o to postaral Lukeš, který se postavil k přímému kopu a parádně zakroutil míč k zadní tyči. Tepličtí však odpověděli prakticky okamžitě - Vůchova střela mířila sice do tyče, ale míč se následně odrazil přímo na Mahmutovićovu kopačku a hostující útočník bez problémů dorážel do brány.

A hned o dalších pár vteřin později Teplice stáhly domácí náskok na jediný gól. Kukec v pokutovém území fauloval Mahmutoviće, který pak z nařízené penalty snížil na 3:2 - gólman Bárta sice vystihl směr jeho střely, ale nebylo mu to nakonec nic platné. Hosté však nakonec vyrovnat nedokázali, naopak sami mohli ještě inkasovat, když Kraut z následného útoku podstřelil vybíhajícího Grigara, ale jeho střela skončila na tyči.

Autor: Dominik Zezula / onlajny.com