10.11.2012 16:00 CET
0 : 0
(0:0)

1. FK Příbram - FC Hradec Králové 0:0

Příbram se v souboji dvou sestupem ohrožených týmů rozešla s Hradcem Králové remízou 0:0. Domácí jsou aktuálně čtrnáctí s jednobodovým náskokem na patnáctý Baník, Votroci se nacházejí o jedinou příčku výše.

Příbramští byli v utkání lepším celkem a vytvořili si několik gólových šancí, ale protlačit některou z nich za záda brankáře Koubka se ukázalo jako neřešitelný problém. Aktivní byl hlavně domácí křídelník Šlapák, který o sobě dal poprvé vědět už po pěti minutách, kdy se uvolnil na své straně a předložil do vápna míč Wágnerovi; ten však vystřelil vedle.

Koubek se poprvé předvedl chvíli po půlhodině hry, kdy musel likvidovat rychle postupně střely Trappa a Krbečka, ale nelehký úkol zvládl bravurně. Hradecký gólman se pak stal hrdinou zápasu těsně před poločasovou pauzou, kdy v největší šanci první půle vychytal Šlapákův samostatný nájezd.

Druhou polovinou odemkl svojí šancí Wágner, který v 51. minutě zničehonic vystřelil a jeho lob nakonec skončil na břevně hostující branky. Největší příležitost druhé přetačtyřicetiminutovky měl o čtvrt hodiny později Wágner, ale selhal - po skvělém centru Mareše před ním na malém vápně zírala prázdná branka, ale míč z jeho kopačky zamířil nepochopitelně vedle.

Hradečtí poprvé vážněji zahrozili až v 72. minutě, ale Schwarz nedokázal proměnil Holešův centr v gól a hlavičkoval příliš vysoko. A když se neprosadil dorážkou v závěrečné skrumáži ani Mišůn - to už běžel nastavený čas - rozešly se oba týmy nic neřešící remízou.

Autor: Dominik Zezula / onlajny.com