27.10.2012 17:00 CET
1 : 1
(1:0)

1. FC Slovácko - FC Hradec Králové 1:1

Fotbalisté Slovácka nenavázali na předchozí domácí vystoupení proti Slavii a před vlastním publikem pouze remizovali 1:1. Slovácko přitom vstoupilo do utkání lépe, ale vedení krátce po změně stran neudrželo.

Slovácko je doma nepochybně silné a dávalo to najevo i v tomto utkání. Už ve 4. minutě se nacpal do šance Došek, ale hlavou netrefil branku. Tím ale nebezpečí pro branku Votroků neustalo, Valenta z úhlu zkoušel překonat Koubka, ten však vyrazil na rohový kop. Předvedl se i Hradec, po rohovém kopu se dostal k zakončení Šisler a brankář Melichárek musel zasahovat. Diváci se v prvním poločase rozhodně nenudili, s další šancí přispěchalo Slovácko, Dvořák ve slibné pozici na míč nedosáhl. První změna skóre se udála ve 31. minutě, kdy odvrácený balon našel hlavu Trousila a od něho skončil míč v brance - 1:0 pro Slovácko. Domácí vedoucí brankou ještě ožili a měli i další šance na navýšení, nicméně stav 1:0 po prvních pětačtyřiceti minutách vydržel.

Domácí si po změně stran rozhodně přáli vedení udržet a v ideálním případě vstřelit druhou uklidňující branku. Místo toho ale přišlo vyrovnání. Jen dvě minuty po začátečním hvizdu zakroutil balón Štěpán na Hochmeistera, který hlavou srovnal na 1:1.

S vyrovnávací trefou se Slovácko nehodlalo smířit a hradecké Votroky doslova přibilo k jejich vápnu. Jenže jak šance Doška, tak i Volešáka, zůstaly neproměněny. Dvě minuty před koncem zápasu se navíc zvedly emoce, po Hlúpikově ráně zahrál jeden z hostí rukou a měla se kopat penalta. Hlavní sudí Jech do píšťalky nefoukl a Slovácko nakonec jen remizovalo s Hradcem Králové 1:1.