03.03.2012 18:20 CET
1 : 3
(1:2)

Sparta Praha - Viktoria Plzeň 1:3

Šlágr kola ovládla Plzeň a jasně ukázala, že hodlá obhájit mistrovský titul! Naopak Sparta už podruhé na jaře prohrála a komplikuje si cestu za prvenstvím. Na Letné se hrál pěkný fotbal, Plzeň velmi rychle vedla o dvě branky, Sparta snížila ale Viktoriáni měli poslední slovo. Dvě branky vstřelil Marek Bakoš. Mimochodem na začátku druhého poločasu neproměnil penaltu Pavel Horváth.

Plzenští měli snový start do zápasu, už ve třetí minutě totiž Horváth našel dlouhým centrem volného Bakoše a ten vstřelil vedoucí branku utkání. Pro zaplněnou Letnou to byl šok, tedy zejména pro tu část, která fandí Spartě. Ale Pražané měli možnost brzkého vyrovnání: o šest minut později totiž hlavičkoval Kweuke a orazítkoval břevno! Ve 14. minutě to už nicméně bylo 2:0 pro Viktorii Plzeň. Darida poslal do vápna jemný centr a maličký Václav Pilař hlavičkoval do prázdné branky!

Sparťané ale odpověděli. Kweuke se natlačil k hlavičce a míč směřující do branky nešťastně neodkopl Číšovský. Míč kutálející se na brankové čaře dopravil do branky vleže znovu Leonard Kweuke - 2:1. Hrál se velmi dobrý, ofenzivní fotbal. Po Keričově tutovce mohlo být vyrovnáno, chorvatský snajpr ale ze stoprocentní pozice těsně minul branku. Sparta byla o něco aktivnější, což bylo dáno vývojem hry. Plzeň vedla 2:1 a tento výsledek do konce prvního poločasu udržela.

A po změně stran mohla svůj náskok zvýšit. Po souboji Jarošík-Pilař se druhý jmenovaný ocitl na zemi a rozhodčí odpískal pokutový kop. Pravdou je, že ke kontaktu nedošlo - Pilař svému pádu hodně přidal. Nicméně kopala se penalta, k míči se postavil Pavel Horváth a brankář Švenger skvělým zákrokem udržel Spartu ve hře o body. Vzápětí mohl potrestat nevyužitou penaltu Krejčí, před Pavlíkem ale selhal; jeho střela neměla razanci a Plzeň tak nadále vedla. Navíc v 59. minutě zvýšila už na 3:1! Z rychlého protiútoku, který přesným výkopem založil brankář Pavlík, adresoval Petržela krásnou přihrávku Bakošovi a ten vstřelil svou druhou branku v zápase. Viktoria Plzeň vedla na Spartě 3:1.

Sparta se nevzdávala, ale proti Plzni to měla těžké. Matějovského rána skončila opět těsně vedle. Svěřenci trenéra Vrby byli nebezpeční až do závěrečného hvizdu, v 89. minutě pálil Ďuriš a ještě štěstí, že trefil tělo Tomáše Zápotočného. Domácí se už na nic nezmohli a s Plzní prohráli 3:1.

Autor: Ondřej Linhart

Komentáře (75)

diastan

1:3

0:2

2:1

Tohle si už Sparta pohlídá...musí,protože kdyby dopustila podobný výsledek jako proti Liberci nebo Mladé Boleslavi,sen o titulu by se rozplynul.Pevně věřím ve výhru domácích!

2:0

2:2

Nevim nevim myslim si že sparta ač to nerad řikam tak doma prohraje tipnu si že sparta dá první gol ale Plzen to pak otočí na 1:2 .

patrikhm

Plzeň!!!!

Houfi

0:2

To vážně skoro všichni věříte tomu, že Sparta prohraje?

Asi takhle pokud nepřijde ve hře sparty obrovské zlepšení a bude hrát jako v Hradci a jako celou druhou půli doma se Slováckem tak ano prohraje a myslim si že se nedá čekat nějaké obrovské zlepšení pochybuju že sparta dokáže hrát úplně jinej fotbal během týdne

vanGomm

Sparta už doma 2x prohrála,takže by měla mít jak se říká "vybráno".Myslím si také,že na Plzeň může přijít jak herní,tak i výsledková krize.Něco už naznačili s Duklou.Sparta podle mého názoru neprohraje.Tip tedy 1X.Tu 1 odhaduji tak na 70% a tu remízu na 30%.

dej si facana

vanGomm

Jsou to jen a jen pouze tipy,tak to tak ber.Proč ale kritizuješ můj tip,až když víš vysledek?Být tzv."chytrý" až po zápase to opravu dokáže každý .....!

Sralta prohrajeme a bude se vymlouvat svou hrou jako u Hradce

*prohraje

0:2

3:2

Tak v roce 2012 mířim poprvé na Letnou, tak doufám, že uvidim dobrej fotbal a výhru ACS!!!

1:1

1:4 Sparta nebude stačit na rozjetou Plzeň navíc Sparta nehraje v současné době nic moc

clinger

1:2 Spartě sedí zápasy venku kde nemusí tvořit a kde hraje ze zabezpečené obrany a na brejky.pokud Plzeň předvede výkony jako proti Schalke tak neprohraje

goodbay

Tjn, ale taky jí sedí, když přijede soupeř útočit a ne hrát jen na brejky

lampard11

1:3 Krejčí - Petržela, Horváth, Bakoš

valloire

neco me rika ze vyhaje spis Plzen 1:2, ale muze to byt klidne i jednicka, tezkej zapas na tipovani

Losinho

0:3

goodbay

Sice je hromadu zraněných, ale Vidlička, Kadeřábek na to ještě nemají. Kadlec a Přikryl jsou momentálně spíš na lávku. Takže chybět bude maximálně Krejčí a Kerič, doufám, že minimálně jeden z nich bude hrát. Navíc se konečně uzdravil Kušnír.

goodbay

Vidlička na to už nemá

Mám od včera prostě takový tušení, že to skončí 1:2 pro Viktorku.

a druhý poločas bude jak?

JEDEM SPARTA!!!!! Liberec ztratil není na co čekat!!!

Sparta padne ...PLZEŇŇŇŇŇŇŇŇ JEEEEDDDEEEMMMEEEE PRRROOO VVVÝÝÝHHHRRRUUU a sparta může jít

1:1

Sparta

Greny

Jen by mě zajímalo jak může zápas Sparta Praha - Plzen pískat rozhodčí z Prahy (Kovařík, Filípek)

OtecJaJ10

Bosák takový přeřek :D "uph, už jsem se..." chtěl divit :D

Střih po golu na Martina Haška ukázal víc než měl protože v jeho obličeji byla naprostá beznaděj ne snad z výkonu hráčů ale prostě protože jen neví co vlastně sám dělá na lavičce Sparty. Bohužel čistka se minula účinkem. Hašek měl jít taky ač sympatický a milý chlapík tak na trénování týmu jako je Sparta zcela nekompetentní.. Hráč který za své kariéry snad ani nehrál fotbal jen bořil hru nemůžu ve své trenérské kariéře vymýšlet velké věci.. Promin Martine ale VEN!

Ebola SVK

Bakoš ....skvelá odpoved na minulý týždeň

FCVP

zde73

zaslouzena dvojka,neda se svitit!

Jistě,Plzeň vyhrála zaslouženě,ale nad jedním z jejich hráčů se trochu pozastavím:Pilař!!!Já osobně si myslím,že s Chramostou by si mohli podat ruce!Většího simulanta jsem ještě neviděl,poprvé jak do něj jemně narazil Švenger a on se choulil a dělal jak ho to bolí,ale hned vzápětí řval na Švengera,protože golmanovi Sparty se to simulování nelíbilo a pak ta penalta!!To byl prostě děs a já doufám,že za to bude nějak potrestaný,protože tohle už vážně nejde.On spadl úmyslně,protože věděl,že sudí bude ho..o vidět!

Tohle je naprosto vrcholná ubohost. Trestat by to měli už vlastní fanoušci. BTW já nejdřív myslel že rozhodčí jde dát Pilařovi kartu za filmování. Ale Švengy Horvátha krásně vychytal! To jsem si zakřičel ještě víc než při gólu.

Je jasné, že ke kontaktu Jarošíka s Pilařem nedošlo. To viděli v televizi všichni. Plzeňský záložník nadskočil.

OVŠEM.

Pravidla fotbalu hovoří naprosto jasně.

Podražení nebo pokus o podražení (výklad k pravidlu XII., článek 11, strana 82)

Podražením soupeře se rozumí zákrok, při němž hráč způsobí pád soupeře nastavením nohy, zahákováním nohy soupeře zezadu nebo ze strany, nebo skluzem.

Za podražení se rovněž považuje, sehne-li se hráč za soupeřem nebo před ním a tak přivodí jeho pád (tzv. stolička). Tento zákrok je zvláště nebezpečný proti hráči ve výskoku, především proti brankáři chytajícímu míč.

Za pokus o podražení se považuje každý úmyslný přestupek hráče, při němž sice nedošlo k podražení, ale to jen proto, že soupeř se stačil zákroku vyhnout.

přesně tak.. a jen tak mimochodem kdyby hráči při 95% skluzů nenadskakovali tak by nám těch hráčů moc nezbylo protože se zlomenou nohou se hraje špatně..

Sparta - s hrou co ted predvadi - si nezaslouzi titul - ikdyz rozhodci se snazi co muzou, aby titul skoncil na letne

diastan

Přesně tak

Jo aha, rozhodčí se snaží...vyndej si hlavu ze zadku prosimtě

Tak jsem po 25 letech opustil gauč a jel do Prahy na fotbal. Musím říct, že to byl dobrý nápad. Dvě hodiny na čerstvém vyzduchu, přehled, co se děje na hřišti. Vřele ostatním gaučákům doporučuji.

Choreo bylo hezké a stálo za tu námahu. Fotbal se hrál slušně na obou stranách, mělo to spád. Zvlášť první půle. Plzeň ukázala v čem je její síla - dva góly z bejků, jeden po ztrátě míče Plzně si Sparta moc předkopla a brankářem(!) Plzně založil protiútok. To Sparta se musela víc snažit. Druhá půle byla čím dál víc jednostranná ve prospěch Plzně. Po třetím gólu se Sparťani začínali bát hrát, čímž Plzni výrazně usnadňovali obsazování hráčů. Vrcholným "zážitkem" byl protiútok vedený Máriem, kdy zmiňovaný zůstal stát na místě a počkal, až ho všichni předběhnou a zaujmou svoje místa. Myslel jsem, že slyšel píšťalku a já jí přeslechnul. V tu chvíli se poprvé začlo pískat.

Výletu rozhodně nelituji, ač můj tým prohrál. Fotbal je krásnej!

kdybych to neměl přes celou republiku, hned bych si na takový zápas zašel

Viktorka skvělej výkon Ale i celkově zápas paráda, jen ať se ten boj o mistra zamotá

skvělý bakoš a pilář i horvy měl skvělé centry a nechyboval

Kde jsou sprtane,když sparta vyhraje všichni maju plnou hubu,ted maju plnou hubu hovna

Sw!fty

tady jsem ... byl to pěkný fotbal, z obou stran (hlavně první půle)

řekl bych, že třetí gol Sparťany zlomil a pak už se nic moc nedělo... bohužel to potvrdilo fakt, že Sparta se na jaře pořád hledá a nepodává kdovíjaký výkony

roberos

Jsem rád že to Sparťanský bez technikový dřevorubectvo prohrálo - hráči kteří jsou teď ve Spartě by před léty nebyli ani na lavičce - Plzeň vyhrála zcela zasloženě - Sparta Plzeň může porazit jen když dá první gˇol a pak bude betonovat - chudáci diváci. Na Spartu se nedá koukat už několik let.hráči co přijdou jsou jen průměr s několika výjimkami, pro fotbal a ligu je dobře že Plzeň vyhrála .

Přesto že jsem fanoušek Viktorky, tak nechápu proč se tady všichni strefují do Sparty, fotbal to byl nad poměry Gambrinus ligy z obou stran (i když ten Kwakošův gól to byla strašná haluz :) ... vyhrál zkrátka lepší tým, ale na podzim zase byla lepší Sparta a jestli budu pokračovat Hřebík v tom co dělá tak budou příští rok Sparťani sakra nebezpečný ... (Krejčí s Přikrylem hráli výborně a Kweuke si taky odehrál svý ... i když by jste potřebovali hráče na podhrot něco co hraje Kovář) Takže Spartani nevěšte hlavu ...

roberos

Deuxp máš pravdu až na jednu věc - Sparta hezkej fotbal nehraje řadu let je to u ní hra na náhodu 1:0 a pak bořit,betonovat to bude muset Hřebík hodně změnit za Chovance ( nechápu jak se tam mohl tak dlouho udržet ) hrála Sparta skoro antifotbal párkrát jsem jí viděl hrát a ještě mě teď bolí oči no snad to Hřebík změní.

Včerejší mač jen dokumentoval to, jak velký rozdíl mezi Spartou a Plzní momentálně je.. Časy se holt mění a Sparta už dávno není jedinou a zdaleka ne nejlepší adresou na TOP přestup v rámci GL..

Sw!fty

Jak řekl včera Bosák - Kweuke je přinejmenším nadprůměrný hráč na poměry Sparty - vyhrává ve přede souboje, sklepává balony atd - nicméně mu nikdo ze Sparty nesekunduje a jeho práce vyjde na prázdno