16.03.2012 20:15 CET
2 : 0
(0:0)

Sparta Praha - Baník Ostrava 2:0

Pražané se opět pořádně natrápili a boj o titul ve svých rukou nedrží s velkou jistotou. Dnes mohou děkovat především Krejčímu, který sehrál důležitou roli u obou zásahů. Baník vzdoroval svědomitě, ovšem s bezzubými útoky se jen těžko dostane ze sestupových příček.

Bojovné úvodní minuty nabízely především spoustu tvrdých osobních soubojů a ještě více přihrávek k nohám protihráčů. Jestli někdo vynikal fotbalovou myšlenkou, byl to v útoku osamocený Svěrkoš, jenž svými úmysly většinou překvapil i ostravské aktéry.

Marné snahy proti spořádané obraně hostí dokumentovala 22. minuta, kdy po vůbec prvním vydařenějším zámku přišel centr pro Vidličku, který hlavičkoval několik metrů nad břevno. Pietrzkiewicz se tak zapotil až pět minut před přestávkou, kdy Kweuke vybojoval na šestnáctce míč a tečovaná střela Grajciara proskákala blízko pravé tyče.

Největší příležitost Baníku vzešla podstatně lehčeji. Zawada na polovině poslal pas do vápna, kde Magera sklepával pro Svěrkoše, který v pádu zblízka přestřelil. Nevytížení brankáři tak bez problémů odcházeli do šaten s nulou.

Z těch vyběhla aktivněji Ostrava a po pěti minutách neměla daleko ke zchlazení fanoušků domácích. Po rohovém kopu Sparty táhl rychlý kontr Svěrkoš, který přihrával před vápnem na volného Kukece, ten se rozhodl vypálit a sražená rána skončila vedle bližší tyče. Po rohovém kopu se snažil o efektivní nůžky Magera, nakonec měl ale podstatně blíže k penaltě, když balón proletěl těsně vedle zvednuté ruky Kweukeho.

Sparta musela okamžitě zabrat a gólově ji mohl pomoci Hušbauer, který se chytře dostal s míčem do vápna, ale tváří v tvář brankáři přízemním pokusem neuspěl. Dlouho se však za hlavu držet nemusel. Jeho spoluhráči se přeci jen probudili a brzy byli odměněni.

Krejčí si parádně narazil do vápna s Keričem, jeho střelu Pietrzkiewicz vyrazil před sebe a důrazný Přikryl pálil do svatyně ležícího brankáře tvrdě a přesně. Krátce poté přišla pro Baník další rána, když se po dopadu na zem chytil za nohu Svěrkoš, který musel být odnesen na nosítkách. Z následného přímého kopu střílel jen těsně nad břevno Kukec.

Hned v další moment tak mohlo být prakticky rozhodnuto. Pamičova střela z rohu vápna šťastně našla zapomenutého Keriče, ten na penaltě směroval v pádu míč do protipohybu brankáře, který si mohl oddechnout až poté, co balón o decimetry minul jeho pravou tyč.

Pojistka tak přišla až deset minut před koncem, kdy své umění naplno ukázal Krejčí. U brankové čáry prošel do vápna přes dva hráče, vyhnul se i třetímu a přes malé vápno přihrál před prázdnou Kweukemu.

Autor: Josef Gvoždiak