09.09.2011 20:15 CET
2 : 3
(1:2)

Sigma Olomouc - Viktoria Plzeň 2:3

Vynikající utkání se dnes hrálo v Olomouci, kde domácí Sigma hostila mistra z Plzně. K vidění bylo všechno - pět krásných branek, emoce vyšperkované červenou kartu a mnoho dalších nevyužitých příležitostí. Oba týmy chtěly vyhrát a podle toho zápas vypadal, hrál se nádherný ofenzivní fotbal.

Začalo se zostra a po devíti minutách svítilo na tabuli skóre 1:2. Ale pěkně po pořádku. Běžela teprve čtvrtá minuta, k rozehrávce volného přímého kopu z nějakých dvaadvaceti metrů si míč postavil Marek Bakoš, zakroutil ho do branky a Zlámal se natahoval marně.

Jenže už v sedmé minutě bylo vyrovnáno a znovu to bylo z velmi podobné situace. Další standardní situace z velmi zajímavé pozice, další krásná střela přes zeď a Čech se v bráně Plzně jen ohlédl, jak se balón zastavuje o síť. Devátá minuta přinesla dokonalou rychlou akci Viktorie. Svůj skvělý průnik vyšperkoval čerstvý reprezentant Pilař brilantní přihrávkou na Bakoše, který obešel Zlámala a do opuštěné branky bez problémů zavěsil.

Ve dvacáté minutě měl dvě čisté gólové příležitosti Petr, nejprve však hlavou trefil Čecha, o minutu později si míč špatně zpracoval a pod tlakem vypálil mimo. Petr byl i nadále aktivní, o chvíli později se k němu dostal centr z pravé strany, ovšem těžkou ránu z halfvoleje vyrazil Čech na roh.

Dvě minuty před přestávkou přišla velká rána pro Bakoše a Škerleho. Druhý jmenovaný totiž dostal loktem od plzeňského útočníka, který byl po druhé žluté kartě vyloučen. I nadále se hrál poměrně atraktivní fotbal, iniciativu však přeci jen převzali domácí a snažili se vyrovnat. V šestašedesáté minutě napřáhl z velké dálky Marek Heinz, ovšem Čech byl u své pravé tyče včas.

Sigma se tlačila do útoku, Heinzův chytrý pas za obranu si už už zpracovával Přikryl, na poslední chvíli však stačil zasáhnout Limberský. Jedenáct minut před koncem bylo rozhodnuto. Pilař posílal do šance Koláře, domácí obrana zblokovala balón k Ďurišovi a po zásahu Zlámala dorazil míč do branky Kolář.

V poslední minutě padla ještě jedna branka, zaváhání v obraně Viktorie využil Heinz a svým druhým gólem v utkání snížil na 2:3. Víc toho už Sigma nestihla, a tak podlehla Plzni a zůstává s nulou na kontě bodů čtrnáctá. Plzeň se po důležitém vítězství posunula prozatím na šestou příčku.

Autor: Michal Hruška