0 : 1
(0:0)
Bazaly, Ostrava

Baník Ostrava - 1. FC Slovácko 0:1

Ostravský Baník zůstává na dně i po osmém kole, tentokrát už ale není poslední jen o skóre, nýbrž o bod. Dnes totiž prohrál doma se Slováckem 0:1 a na první výhru stále čeká, to Slovácko zvítězilo už potřetí a je desáté. Jediný gól jinak nevídaně nudného zápasu vstřelil osm minut před koncem Košút.

Snad největší šance prvního poločasu se zrodila už ve třetí minutě, kdy Došek vysunul Pavelku, jenže ten ve snaze obstřelit Pietrzkiewicze minul branku snad o pět metrů. Ve dvanácté minutě se domácí Ferenčík snažil přehodit Filipka, jenže se mu povedlo o pořádný kus přehodit i hostující svatyni.

V osmnácté minutě měl dobrou možnost Došek, který se obtočil kolem Vomáčky a nastřelil tyč, asistent rozhodčího ovšem signalizoval ofsajd, a tak by gól stejně neplatil. V poslední minutě úvodního dějství se mohl hnát sám na Pietrzkiewicze Ondřejka, ostravský gólman však byl u míče dříve.

Hosté byli nebezpečnější, další Dočkovu střelu ovšem na poslední chvíli zblokoval Cverna. Z otočky krásně levačkou vystřelil Ondřejka, míč ještě tečoval Zawada, jenže kulatina nakonec skončila těsně vedle pravé tyče. Patnáct minut před koncem domácí vůbec poprvé trefily prostor branky Slovácka, Krautův pokus z volného přímého kopu však Filipko skvěle vytěsnil.

Osm minut před koncem se Slovácko zaslouženě dostalo do vedení, když si na nádherný pas za obranu naběhl Košút a tváří v tvář Pietrzkiewiczovi nezaváhal. Domácí se v závěru k žádnému většímu tlaku nedostali, a tak posedmé z osmi duelů prohráli a i nadále se krčí na posledním místě tabulky.

Autor: Michal Hruška / idnes.cz