25.09.2010 17:50 CET
1 : 1
(0:1)

Sparta Praha - FK Mladá Boleslav 1:1

Sparta Praha doma nedokázala vytěžit tři body v souboji s Mladou Boleslaví a jen remizovala 1:1. Domácí dlouho prohrávali po brance Opiely, ale sedm minut před koncem zařídil dělbu bodů kanonýr Wilfried.

Mladá Boleslav na sebe poprvé upozornila už ve 4.minutě, to se po prodlouženém rohovém kopu prosadil Dimitrovski, jenže byl v ofsajdu a pomezní rozhodčí to viděl. Sparta jinak měla převahu, ovšem nedokázala si vypracovat stoprocentní příležitost. Dokázali to však hosté, po půlhodině hry vychytal zblízka Chramostu Blažek a do Mendyho dorážky se vrhl Řepka.

O tři minuty později chyboval stoper Rolko, Kadlec ho obral o míč, ale pak si vylámal zuby na skvělém Millerovi. Čtyři minuty před koncem prvního poločasu hosté udeřili, Táborského rohový kop Blažek neudržel a Opiela dopravil míč do sítě - 1:0 pro Mladou Boleslav. Poločas mohl pro domácí skončit mnohem hůře, Řepka totiž srazil Fabiánův centr těsně vedle své vlastní branky.

Ve druhém poločase se snažili Pražané vyrovnat. V 57. a 65. minutě tomu byl blízko hlavičkující Wilfried, nicméně minul, respektive přestřelil a Boleslavští stále vedli. Sparťanská snaha vycházela vniveč. Boleslav hrála velmi dobře, co se týče taktiky a domácí to měli složité. Sedm minut před koncem se ale skóre změnilo, Wilfried si naskočil na dlouhatánský centr a hlavou vyrovnal na 1:1. Mladá Boleslav se vzápětí mohla opět ujmout vedení, Kulič si udělal prostor ke střele, ale jeho projektil šel nad. Utkání nakonec remízou 1:1 skončilo.

Autor: Ondřej Linhart