08.05.2010 17:30 CET
2 : 2
(1:1)

Slovan Liberec - Sparta Praha 2:2

Infarktový zápas zažili fotbalisté Sparty, ti v Liberci dvakrát prohrávali, ovšem pokaždé dokázali srovnat krok. Remíza 2:2 se na první pohled jeví jako ztráta, ovšem remizoval i Baník a Sparta je kolo před koncem stále na prvním místě.

Sparta začala v Liberci špatně a poměrně brzy prohrávala. Bořek Dočkal přesně zahrál rohový kop a Lovre Vulin poslal míč za záda Matúše Kozáčika. Liberečtí udeřili hned z první šance. Sparta s odpovědí dlouho neváhala a hned za šest minut srovnala skóre. Slovenský záložník Juraj Kucka vzal zodpovědnost na sebe a parádní střelou vyrovnal na 1:1. O čtyři minuty později mohli Pražané vést, Sionkův centr prodloužil Hoheneder na Brabce, jenže ten ve skluzu minul branku. Další gólovou příležitost měl na svědomí Liberec, ve 29. minutě přiťukl Nezmar Keričovi a chorvatský forvard nepropálil Kozáčika. Utkání mělo slušné tempo, ovšem další šance byla k vidění až těsně před odchodem do šaten. Kerič se chystal v dobré příležitosti vypálit, ovšem naneštěstí pro něj uklouzl a bylo po šanci. Slovan byl v prvním poločase důstojným soupeřem a poločasový stav 1:1 byl spravedlivý.

Druhý poločas měl sice slabší rozjezd, ovšem poté začalo velké drama. V 65. minutě měla Sparta jedinečnou možnost jít do vedení, Vulin totiž zahrál v pokutovém území rukou a rozhodčí nařídil penaltu. Jenže Sparta vedení odmítla, přesněji řečeno Kušnír nechal vyniknout brankáře Hauzra. Posledních dvacet minut nabídlo opravdu parádní podívanou. Nejprve Kerič netrefil jen o kousek odkrytou branku, a po něm netrefil branku ani Sparťan Igor Žofčák.

V 76. minutě zmrazil všechny fanoušky Sparty Petr Papoušek. Po rychlé akci Keriče se totiž dostal ke střele Papoušek a vedl si velmi dobře. Svůj pokus namířil přesně k tyči a Kozáčik byl bez šance - 2:1 pro Liberec. Sparťané se tak dostali do nezáviděníhodné situace, ovšem vyrovnali se s ní dobře, neboť zakrátko bylo opět srovnáno. Wilfried dokázal udržet míč i s pomocí ruky, ovšem tu rozhodčí neviděl, přihrál Kuckovi a ten střelou překonal Hauzra - 2:2. Závěr utkání byl hodně dramatický, Kucka se dostal z úhlu až před Hauzra, jenže celou akci nakonec nevyřešil dobře. Na druhé straně pořádně vylekal sparťany Nezmar, ovšem ani on nevstřelil gól. Utkání nakonec skončilo remízou, ovšem Spartu to nakonec tolik nemuselo mrzet, neboť ztratil i Baník.

Autor: Ondřej Linhart