Česko - 1. Fotbalová liga - zprávy

Plzeňskou zálohu posílili Zeman a albánský reprezentant Kace

Plzeň den po vyřazení ve 4. předkole Ligy mistrů oznámila jména dvou posil do zálohy. Ze Sionu přestoupil bývalý hráč Viktorie Martin Zeman a z PAOK Soluň přišel albánský reprezentant Ergys Kace na roční hostování s opcí.
DNES | Aktuality | 121 komentářů

Útočník Nešpor přestoupil ze Sparty do polského Lubinu

Martin Nešpor přestoupil ze Sparty do polského klubu Zaglebie Lubin, kde bude spoluhráčem dalšího českého útočníka Michala Papadopulose. V aktuálně druhém celku polské ligy podepsal smlouvu na tři roky.
VČERA | Aktuality | 96 komentářů

Bohemians získali bývalý velký talent českého fotbalu Maška

Bohemians Praha 1905 posílil ofenzivní záložník či útočník Dominik Mašek. Jednadvacetiletý bývalý velký talent českého fotbalu přichází na přestup z nizozemského celku Cambuur Leeuwarden a podepsal smlouvu na tři roky.
VČERA | Aktuality | 182 komentářů

Plzeň jedná o příchodu albánského reprezentanta Kaceho

Plzeň by mohl posílit albánský reprezentant Ergys Kace. Třiadvacetiletý defenzivní záložník PAOKu Soluň odletěl do Čech dotáhnout hostování v týmu českých mistrů. Sám to potvrdil v rozhovoru pro server paok24.com.

Sparta prodloužila smlouvu s mladým útočníkem Pulkrabem

Útočník Matěj Pulkrab prodloužil smlouvu se Spartou. Devatenáctiletý fotbalista, který si v neděli proti Jablonci připsal první ligový start i gól za letenský celek, podepsal kontrakt do roku 2020. Klub o tom informoval na svých internetových stránkách.
22.08. | Aktuality | 253 komentářů

Trenér Pulpit v Příbrami končí, nahradí ho Petr Rada

Příbramští po 4. kole první ligy mění trenéra. Prezident klubu Jaroslav Starka dnes odvolal Martina Pulpita, který na lavičce vydržel jen sedm ligových zápasů. Nahradí ho bývalý reprezentační kouč Petr Rada.
22.08. | Aktuality | 195 komentářů

S bodem musím být spokojen, hodnotil remízu v Liberci Habanec

Liberec i Brno v nové ligové sezoně stále čekají na vítězství, když ve 4. kole uhrály ve vzájemném utkání pod Ještědem jen bezbrankovou remízu. Brno tak získalo jen bod i ve svém třetím vystoupení nového ročníku, Liberec přidal ke dvěma prohrám druhou remízu.
22.08. | Aktuality | 21 komentářů

Pulkrab si při debutu za Spartu splnil dětský sen

Poprvé nastoupil v lize za Spartu a hned si splnil dětský sen. Útočník Matěj Pulkrab si totiž odmalička přál dát gól na letenském stadionu a pomoci týmu k vítězství a dnes se mu to proti Jablonci povedlo. Jedním gólem přispěl k výhře 3:0.
22.08. | Aktuality | 74 komentářů

Na blbce občas spadne štěstí, řekl Škoda po vstřeleném gólu

Slávistický útočník Milan Škoda si oddychl, že konečně zlomil své střelecké trápení z úvodu sezony, které trvalo pět soutěžních zápasů od odvety 2. předkola Evropské ligy proti Levadii Tallinn. Reprezentační útočník se trefil v 65. minutě dnešního duelu 4. ligového kola s Příbramí a přispěl k hladké výhře červenobílých 3:0.
21.08. | Aktuality | 28 komentářů

Česká liga - souhrn 4. kola

Sparta si poradila s Jabloncem. Liberec se rozešel smírně s Brnem, zatímco Slavia bez problému přehrála Příbram. Plzeň senzačně na domácí půdě nestačila na Zlín, tři body mají také Slovácko, Hradec Králové a Karviná. Teplice v páteční předehrávce nestačily na Mladou Boleslav...
21.08. | Komentáře a souhrny | 557 komentářů
22.08. Do Plzně míří Zeman s Poznarem
Viktoria Plzeň hodlá na neuspokojivé výsledky zkraje sezony reagovat přivedením dvou posil. Zálohu má ze Sionu vyztužit ex-Sparťan Martin Zeman a ze Zlína má potom přijít kapitán Tomáš Poznar. Píše o tom Deník Sport. (isport.cz)
21.08. Česká liga se obešla bez vyloučení
První liga se ve 4. kole obešla bez vyloučení a počet červených karet v sezoně tak zůstal na dvou. Sudí v uplynulém dějství rozdali 28 žlutých karet, což je v součtu v ročníku 119 napomínání. Třetí žlutou kartu v sezoně dostal jihlavský Jani Urdinov a v případě dalšího napomenutí ho čeká jednozápasový trest. Stejně jsou na tom už od minulého kola příbramský Matěj Chaluš a Eldar Civič ze Slovácka. (ČTK)
21.08. Česká liga - výsledky
Výsledky dnešních zápasů české ligy: Slavia - Příbram 3:0 (45. Mešanovič, 65. Škoda, 90. Hušbauer), Liberec - Brno 0:0, Sparta - Jablonec 3:0 (70. a 81. Lafata, 75. Pulkrab).
21.08. Uhrin: Konečně jsme vyhráli
Slavia porazila Příbram a do třetice dokázala naplno bodovat. "Konečně jsme po dlouhé době vyhráli, je to pro nás strašně důležité. Myslím, že jsme pro to udělali všechno, celý zápas jsme v podstatě kontrolovali hru. První půle byla těžká, protože hlavně obrana, která hrála před třemi dny, se potřebovala rozběhat. V lize jsme první poločasy prospali, dneska už jsem si myslel, že branku nedáme, ale dali jsme ve 45. minutě. Zvládli jsme to, 3:0 je dobrý výsledek. Mohli jsme dát samozřejmě víc gólů. Líbilo se mi, že jsme bojovali od začátku až do konce. Ve čtvrtek mi připadalo, že jsme se tomu utkání zbytečně odevzdali. Minule jsem taky vyměnil gólmany, když se Berkovcovi nedařilo. Pavlenka neměl štěstí, dostávali jsme z mála střel hodně gólů," prohlásil po zápase slávistický kouč Dušan Uhrin. (ČTK)
20.08. Pivarník si stěžoval na chybějící organizaci
Plzeň dnes překvapivě vůbec nezvládla domácí vystoupení proti Zlínu a trenér Roman Pivarník měl proto plno výtek: "Včera jsme si ukazovali, co Zlín hraje. Upozorňovali jsme přesně na ty věci, ze kterých jsme dnes inkasovali. V bránění jsme nebyli kompaktní. Ve druhé půli jsme zvýšili úsilí, hráli jsme nátlakově, ale byl tam další brejk a gól. Problémů máme více, o kterých víme, ale nechci to rozebírat na veřejnosti. Jde o problémy v organizaci hry, chybí dostupování hráčů. Jsme od protihráčů daleko a dostupujeme je ve chvíli, kdy už nemáme. Navíc teď hrajeme bez defenzivních záložníků, kteří si nedrží své pozice." (ČTK)
20.08. Česká liga - výsledky
Výsledky zápasů české nejvyšší soutěže: Hradec Králové - Jihlava 1:0 (25. Holeš), Karviná - Dukla Praha 2:1 (57. Dreksa, 84. Galuška), Slovácko - Bohemians 2:0 (67. Kerbr, 90. Diviš - 90+1. Hanousek), Plzeň - Zlín 0:2 (35. Poznar, 75. Diop).
20.08. Levý: Odvedli jsme nejhorší výkon v sezoně
Slovácko dnes konečně uspělo proti Bohemians, trenér Stanislav Levý si však v pozápasovém výroku nebral příliš servítky: "Odvedli jsme nejhorší výkon v sezoně. Trápili jsme se. Silou vůle a morálkou jsme získali tři body a dosáhli na první vítězství. S ligovým fotbalem to ale nemělo nic společného. Byli jsme si vědomi toho, že máme za sebou tři zápasy se soupeři, o kterých jsme si mysleli, že budou ve špičce. Trochu nás proto dnes svazovala nervozita, že musíme bodovat. Ale to není omluva. Takový zápas musíme zvládnout. Chtěli jsme hrát agresivně, soupeře presovat. Bohemka čekala na naše chyby a spoléhala na protiútoky. Museli jsme ale hrát i vzadu na nulu, která dává šanci na vítězství. Což se nám dnes se štěstím podařilo." (ČTK)
20.08. Weber si pochvaloval lepší druhý poločas
Karviná dnes urvala tři body proti Dukle a trenér Jozef Weber neměl pochyb o tom, že o výhře rozhodl hlavně výkon v druhé půli: "Dukla byla silnější s míčem, ale my jsme dnes ani aspiraci na souboj v držení míče neměli. Věděli jsme, že na její straně je větší fotbalová kvalita. Chtěli jsme to nahradit jinými zbraněmi, ale to se nám v první půli nedařilo. Byla tam pasivita, nevypracovali jsem si skoro žádné brejkové situace. Druhá půle už byla o něčem jiném. Pomohla nám branka a to, že Dukla více otevřela hru." (ČTK)
19.08. Česká liga - výsledek
Výsledek dnešního utkání české ligy: Teplice - Mladá Boleslav 1:2 (78. Fillo - 12. Magera, 74. Mebrahtu).